آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6761
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1390 1:9
تعداد بازدید : 813

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران در پاسخ به اعتراض کاهش تعرفه All in one:

آنان که منافع خود را در اختلاف افکنی بین نهادهای صنفی دنبال می کنند، راه به جایی نخواهند برد

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با بیان اینکه در نامه مستدل اتحادیه به اداره کل مقررات و واردات خواهان تعدیل تعرفه کامپیوترهای شخصی تحت عنوان "All in one" شده ایم، گفت: این اقدام برای جلوگیری از قاچاق و اجحاف در حق مصرف کنندگان انجام شده است.

فناوران- سید مهدی میرمهدی براساس قانون هر شخص حقیقی یا حقوقی تا پایان دی‌ماه فرصت داشت که نظر خود را در خصوص تعرفه واردات کالا به اداره کل مقررات و واردات اعلام کند. اتحادیه صنف فناوران رایانه نیز برحسب وظیفه، نظر خود را به دور از هر گونه جانب‌داری و با در نظر گرفتن منافع عمومی جامعه و اکثریت صنف صریح، شفاف و مستدل ارایه داد.
وی همچنین با بیان اینکه اتحادیه در راستای تامین منافع عمومی صنف هم‌راستا با سازمان نظام صنفی رایانه‌ای گام برمی‌دارد، گفت: اگر عده‌ای معدود در این میان منافع خود را در اختلاف‌افکنی بین نهادهای صنفی دنبال می‌کنند باید بدانند راه به جایی نخواهند برد.
میرمهدی ضمن احترام برای نظر و رای سازمان  در این مورد صراحتا اعلام کرد: اساسا سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در رابطه با موضوع تعرفه All in one مکاتبه‌ای نکرده است که اگر این موضوع در سازمان یا هیات مدیره مطرح می‌شد حتما من دلایل و شواهد خود را به منظور دفاع از این مطلب و اصلاح آن اعلام می‌کردم.
وی اضافه کرد: در قانون سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اگر مطلبی در هیات مدیره مطرح شود، باید هیات مدیره به آن رای دهند در غیر این صورت وجاهت قانونی ندارد.
میرمهدی گفت: در طوماری که اخیرا به اتحادیه ارسال شده است اکثریت اعضای صنف ضمن تشکر و قدردانی از مواضع صریح و روشن اتحادیه خواستار پیگیری جدی موضوع تا نتیجه نهایی شده‌اند. وی افزود: اتحادیه با ایمان داشتن به این موضوع که کامپیوتر و IT نقش اساسی در بالا رفتن تولید ناخالص داخلی  دارد، همیشه به دنبال هموار کردن مسیر و در اختیار قرار گرفتن اقلام کامپیوتری با کمترین قیمت برای جوانان تحصیل‌کرده و عامه مردم است.
وی با بیان اینکه هرکس به خاطر منافع آنی و شخصی خود این نقش را کم‌رنگ کند به منافع عمومی جامعه لطمه وارد کرده است،گفت: به وضوح می‌دانیم که کسی دل خوشی از تعرفه‌های فوق سنگین در حوزه ICT ندارد و این کار در واقع تشویق به قاچاق و اجحاف در حق مصرف‌کننده و مانع تراشی در راستای پیشرفت و توسعه به بهای ثروتمند شدن معدود افراد است.
وی تاکید کرد: دلایل و شواهد بسیاری است که موضوع تعرفه‌های فوق سنگین سود سرشار و هنگفتی را روانه جیب عده‌ای خاص خواهد کرد.
رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه افزود: به نظر هیات مدیره اتحادیه تعرفه معقول و منطقی نوت‌بوک مزایای بسیاری را برای کل جامعه در بر داشته است. از جمله اینکه سهم این بازار محدود و محصور برای چند شرکت نشده و به نسبت قابل توجهی این سهم تقسیم شده است.
وی اضافه کرد: در واقع اشتغالزایی آن از حالتی که یک یا چند شرکت واردات می‌کردند بیش از 30 الی 40 برابر بیشتر است.
میرمهدی با اشاره به دیگر نکات مثبت کاهش تعرفه نوت بوک گفت: یکی دیگر از مزایای کاهش تعرفه نوت بوک سرویس و خدمات بعد از فروش به مشتریان است. وی افزود: ما در شرایط تحریم هستیم و شرکت‌های ایرانی باید با تلاش خود تمامی خواسته‌های مصرف‌کنندگان را در این حوزه مرتفع کنند.
وی تاکید کرد: اتحادیه ضمن ارج نهادن به موضوع تولید و آن عده معدود تولیدکننده واقعی معتقد است که نباید اجازه داد عده‌ای به بهانه تولید خواهان دریافت ارز دولتی شوند که این هم برای دولت و هم صنف و هم برای جامعه باخت محسوب می‌شود و از طرفی جامعه باید یک ابزار پیشرفت و توسعه را به چندین برابر قیمت واقعی خریداری کند.
میر مهدی همچنین همه احاد صنف را به اتحاد و همدلی دعوت کرد و از همه نهادهای صنفی خواست که اگر در مسایل صنفی وارد می‌شوند فقط منافع صنف را در نظر بگیرند زیرا باید در پیشگاه خدا و تمام اعضا جوابگو باشند و تنها راه راست به مقصد می‌رسد


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :