آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 67769
تاریخ انتشار : 13 بهمن 1393 11:15
تعداد بازدید : 833

آموزش صنایع دستی هم مجازی شد

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: سامانه آموزش مجازی صنایع دستی در دهه فجر افتتاح می شود.


روابط عمومی میراث فرهنگی اصفهان- محمدحسین دهقانی گفت: در راستای برنامه های ترویجی صنایع دستی و به منظور بسط و گسترش فعالیت های آموزشی و بهره مندی بیشتر جوانان و علاقه مندان به فراگیری رشته های صنایع دستی و هنرهای سنتی معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی استان اصفهان با همکاری و مشارکت آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای هما اقدام به ایجاد سامانه آموزش غیرحضوری مجازی صنایع دستی کرد.
وی گفت: جوانان و علاقه مندانی که بنا به دلایلی امکان حضور در دوره های آموزش حضوری صنایع دستی را ندارند می توانند از طریق سامانه آموزش مجازی صنایع دستی به فراگیری آموزش رشته مورد علاقه خود بپردازند.
به گفته وی، این معاونت در نظر دارد، رشته های آموزش رودوزی های سنتی (شامل بیش از 10 رشته)، معرق چوب، قلم زنی، طراحی سنتی را از طریق این سامانه آموزش دهد.
وی گفت: دوره های آموزش مجازی صنایع دستی از سال 1388 و به ابتکار معاونت صنایع دستی استان اصفهان برای اولین بار در کشور اجرا شد که مورد استقبال بسیار خوبی از سوی علاقه مندان به آموزش های صنایع دستی در داخل و در خارج از کشور واقع شد.
سرپرست معاونت صنایع دستی استان اصفهان گفت: در اواسط سال 92 این سامانه به جهت ضرورت به روزرسانی محتویات آموزشی متوقف شد و با استفاده از تجربیات کسب شده در این خصوص سعی در ارتقای سطح این نوع آموزش صورت پذیرفت.
وی گفتکرد: ارایه و ارسال بسته های آموزشی شامل جزوه، فیلم، تصاویر و همچنین مواد و مصالح و تجهیزات کارگاهی از جمله این تغییرات
است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :