آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 67791
تاریخ انتشار : 13 بهمن 1393 11:55
تعداد بازدید : 1008

دوران صدرنشینی سامسونگ رو به پایان است؟

سامسونگ به تازگی گزارش مالی خود را منتشر کرده که این گزارش نشان از عملکرد ضعیف بخش موبایل دارد. موضوعی که سبب شد برخی تحلیل گران سرنوشت سامسونگ را به نوکیا گره بزنند.

فناوران- البته در مواردی هم نمی توان عملکرد ضعیف سامسونگ را در زمینه استراتژی نادرست بخش موبایل نادیده گرفت و شاید بتوان این گونه برداشت کرد که سامسونگ هم لازم است سیاست درستی در پیش گیرد تا جایگاه خود را در بازار موبایل دنیا حفظ کند.
بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات موبایلی سامسونگ در طول سه ماه چهارم سال 2014 با کاهش 64 درصدی سود عملیاتی رقمی معادل 1/8 میلیارد دلار نسبت به مدت مشابه سال گذشته از دست داد.
سامسونگ در این بازار از چندین جهت تحت فشار است، از یک سو در زمینه گوشی های پیشرفته و گران قیمت و از سوی دیگر گوشی های ارزان چینی.
پیشتر یکی از امتیازات سامسونگ تولید گوشی هایی با نمایشگر بزرگ بود و این غول کره ای با ساخت چنین محصولاتی سهم بزرگی در بازار داشت، اما امسال اپل با عرضه گوشی قدرتمند در قد و قواره فبلت های سری نوت سامسونگ، گوی سبقت را از این غول کره ای ربود.
 از سوی دیگر مشتریان برای فبلت های ارزان قیمت تر از سامسونگ و اپل، گزینه های چینی با کیفیتی هم خواهند داشت. بر این اساس سهم اپل از بازار جهانی گوشی های هوشمند از 18 درصد در سال گذشته به 20 درصد افزایش یافته، در حالی که سهم 30 درصدی سامسونگ در سال گذشته به 20 درصد نزول پیدا کرده است.
سامسونگ از سال 2012 عنوان بزرگ ترین تولیدکننده گوشی را در دنیا به خود اختصاص داد و در جایگاه نوکیا نشست و تا امسال در این بازار یکه تاز بود، اما در طول سه ماهه چهارم سال 2014 میزان فروش و درآمد اپل از بخش موبایل با 57 درصد رشد همراه شد، در حالی که سامسونگ با کاهش 23 درصدی درآمد روبه رو شد.
سامسونگ در طول سه ماهه چهارم سال گذشته 74/5 میلیون دستگاه گوشی هوشمند که دقیقا این رقم معادل میزان فروش آیفون های اپل است. بنابراین سامسونگ و اپل تقریبا در یک جایگاه قرار می گیرند.
در حالی رقم فروش گوشی های هوشمند توسط اپل و سامسونگ به یک میزان رسید که میانگین قیمت فروش گوشی های هوشمند سامسونگ حدود 200 دلار است، در حالی که میانگین قیمت فروش گوشی های آیفون اپل 687 دلار گزارش شده است.
سامسونگ امیدوار است در سال میلادی جاری با معرفی گوشی های هوشمند با طراحی بهتر، قیمت ارزان تر و البته امکانات فنی قدرتمندتر روح تازه ای به تجارت موبایل خود ببخشد. این شرکت گوشی های فلزی را که مدت ها مورد درخواست مشتریان بود، روانه بازار کرده است و به تازگی اولین گوشی هوشمند مبتنی بر سیستم عامل تایزن را نیز در هند عرضه کرده است.
همچنین گفته می شود که این شرکت قصد دارد دامنه گوشی های هوشمند تولید خود را 25 تا 30 درصد کاهش دهد.
اگرچه سامسونگ درصدد است به همه تجارت هایش در سالجاری میلادی رونق ببخشد، اما به نظر می رسد این غول کره ای سال سختی پیش رو خواهد داشت.
انتظار می رود سامسونگ در جریان کنگره جهانی موبایل در بارسلونا از پرچم دار جدید خود یعنی گلکسی S6 رونمایی کند.
این غول کره ای همچنین روی نمایشگرهای خمیده و قاب فلزی برای افزایش میزان فروش گوشی‎های هوشمند خود حساب می کند. گلکسی نوت Edge که سال گذشته معرفی شد از نمایشگر خمیده در یک طرف بهره می برد و گلکسی A5 و A3 نیز دارای قاب فلزی به جای قاب پلاستیکی هستند که در بسیاری از محصولات پیشین سامسونگ استفاده می شد.
این امر موجب شده تا بسیاری از تحلیل گران بازار انتظار داشته باشند تا گلکسی S6 با یک بدنه تمام فلزی و البته نمایشگر خمیده ای مانند گلکسی نوت Edge به بازار عرضه شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :