آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 67801
تاریخ انتشار : 13 بهمن 1393 12:4
تعداد بازدید : 866

ساخت قدرتمندترین موشک فضایی با چاپ سه بعدی

دانشمندان آژانس فضانوردی آمریکا تلاش می کنند تا با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی قدرتمندترین موشک های فضایی جهان را تولید کنند.

خبرگزاری مهر- طی بیش از پنج دهه گذشته آمریکا تلاش کرده تا در زمینه فناوری طراحی و ساخت موشک گوی سبقت را از رقیب دیرینه اش یعنی روسیه برباید. با این حال به نظر می رسد آنها به اهدافی که از پیش تعیین کرده بودند دست نیافته اند.
حالا دانشمندان ناسا دل به تازه ترین دستاوردهای فناوری چاپ سه بعدی بسته اند تا با بهره گیری از این دانش، نسل جدید و بسیار قدرتمند موشک های مورد استفاده در توسعه برنامه های فضایی را تولید کنند. طی 10 تا 15 سال گذشته ناسا با همکای نیروی هوایی ارتش آمریکا مطالعات گسترده ای در زمینه استفاده از فناوری چاپ سه بعدی در تولید نسل جدیدی از موشک های فضایی انجام داده اند. آنها به دو فاکتور مهم یعنی ارزان بودن و سریع تولید شدن به عنوان عواملی که می تواند آنها را در رقابت با روسیه موفق گرداند اشاره می کنند. هم اکنون گروهی از دانشمندان ناسا در مرکز پرتاب های فضایی مارشال این کشور تلاش می کنند تا با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی وابستگی چندین دهه ای آمریکا به روسیه در فناوری موشک های فضایی را قطع کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :