آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 67878
تاریخ انتشار : 14 بهمن 1393 10:45
تعداد بازدید : 1133

فروش پهپاد در eBay از مرز 16میلیون دلار گذشت

پهپادها یا هواپیماهای بدون سرنشین یک زمانی ابزاری لوکس به شمار می رفتند، اما هر روز کاربرد آنها بیشتر و بیشتر می شود. تا جایی که اخیرا فروشگاه اینترنتی eBay اعلام کرده بیش از 127 هزار پهپاد را از ماه مارس تاکنون (یعنی حدود 11 ماه) فروخته است.


فوربس- eBay همچنین اعلام کرد که این تعداد فروش، گردش مالی 6/16 میلیون دلاری را برایش در پی داشته است. این پهپادها شامل اسباب بازی های چهار پره تا پهپادهای ساخته شده با فیبر کربن است که مجهز به دوربین هستند و با قیمت بالاتری به فروش می رسند. به گفته این شرکت، بیشتر فروش این پهپادها به بازه زمانی میان عید شکرگزاری تا عید کریسمس بوده است و در این مدت حدود 7 هزار و 600 پهپاد در هر هفته فروخته شده است که این میزان پنج برابر فروش این پهپادها در شش ماه قبل است.
این در حالی است که همین هفته پیش منابع رسمی از سقوط یک پهپاد به درون کاخ سفید در صبحگاه ۲۶ ژانویه خبر دادند که فرد هدایت کننده آن و اهدافش فعلا نامشخص هستند. از آنجایی که پهپاد ها قابلیت حمل بار تا پنج کیلوگرم را هم دارند، در نظر بگیرید در صورتی که این پرنده مواد منفجره با خود حمل می کرد، چه اتفاقی ممکن بود بیفتد. موضوع با اهمیت اینجاست که سرویس های امنیتی آمریکایی تا زمانی که این پهپاد چهار پره را روی چمن و محوطه کاخ سفید ندیده بودند، خبر از وجودش هم نداشتند.
گفتنی است که این پهپاد که در کاخ سفید سقوط کرده، یک فانتوم DJI و یکی از محبوب ترین پهپادهایی است که در eBay به فروش می رسد. این پهپاد با یک بسته به همراه دوربین و دو باتری اضافی یکهزار و 469 دلار قیمت دارد.
در نموداری که تهیه شده، می توانید مشاهده کنید که فروش هفتگی eBay در بازه زمانی 28 فوریه 2014 تا 23 ژانویه 2015 چگونه بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :