آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 67880
تاریخ انتشار : 14 بهمن 1393 10:48
تعداد بازدید : 904

تعیین تکلیف پرونده تخلفات ایرانسل تا دو هفته آینده

واگذاری خارج از بورس سهام اپراتور دوم قطعا غیرقانونی است

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس از نهایی شدن پرونده تخلفات مربوط به شرکت ایرانسل در این کمیسیون تا دو هفته آینده خبر داد.


خانه ملت - حسین آذین گفت: پرونده مربوط به شکایت ها و تخلفات از ایرانسل هنوز در کمیسیون اصل 90 در دست بررسی است و انتظار می رود طی یکی دو هفته آینده در کمیسیون به جمع بندی رسیده و نهایی شود. وی افزود: در حال حاضر کمیته اقتصادی کمیسیون اصل 90 این موضوع را در دستور کار خود دارد.
مصطفی افضلی فرد، عضو هیات رییسه کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس نیز با بیان شکایت تعدادی از شرکت ها از ایرانسل، گفت: بر اساس ادعای شاکیان، شرکت ایرانسل خود به صورت مجزا اقدام به فروش سهام کرده که قطعا این اقدام غیرقانونی است.
وی از شکایت تعدادی از شرکت های خصوصی از شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل به کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس خبر داد و گفت: امروز (روز گذشته) جلسه ای با حضور مدیران شرکت ایرانسل، مسوولان سازمان بورس و شکایان در کمیسیون برگزار شد.
وی با بیان اینکه شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل یک شرکت سهامی خاص است، افزود: بر اساس قانون، این شرکت باید سهام خود را از طریق بورس به متقاضیان واگذار کند، اما بر اساس ادعای شاکیان، شرکت ایرانسل خود به صورت مجزا اقدام به فروش سهام کرده که قطعا این اقدام غیرقانونی است.
عضو هیات رییسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس که با خانه ملت گفت وگو کرده است، ادامه داد: این کمیسیون به صورت جدی تمام مسایل مربوطه را پیگیری می کند و در زمان مناسب نتیجه نهایی را اعلام می کند.
 تکذیب پیامکی ایرانسل
در عین حال پس از اعلام این خبر روابط عمومی ایرانسل با ارسال یک پیامک موارد اعلام شده از سوی این عضو کمیسیون اصل 90 را رد کرده و اصل حضور هیچ نماینده ای از ایرانسل در جلسه مورد اشاره را تلویحا کذب دانسته است.
بر این اساس تا لحظه تنظیم این گزارش هیچ اطلاعیه رسمی از سوی ایرانسل برای رسانه ها ارسال نشده و هیچ خبری نیز روی سایت این اپراتور در خصوص رد اظهارات این نماینده مجلس منتشر نشده است.  اما در پیامک ارسالی از سوی روابط عمومی ایرانسل آمده است: "تا به حال ایرانسل هیچ سهامی را نه در بورس و نه در خارج از بورس واگذار نکرده است و اصلولا موضوع واگذاری سهام در خارج بورس موضوعیت ندارد و مطرح نشده است. همچنین در جلسه ای با موضوع اشاره شده در خبر هم هیچ کس از ایرانسل حضور نداشته است."
  ورود ایرانسل به بورس از زبان وزیر ارتباطات
اما در همین رابطه وزیر ارتباطات نیز درباره ورود ایرانسل به بورس به خبرگزاری فارس گفته است که این شرکت در حال انجام اقدامات لازم برای بورسی شدن است و نظر نهایی درباره واگذاری را سازمان بورس صادر می کند. محمود واعظی در پاسخ به این سوال که سرانجام طبق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات، ایرانسل تا پایان پاییز باید شرایط و نحوه ورود به بورس را به وزارت ارتباطات اعلام می کرد، برنامه واگذاری سهام این شرکت در چه مرحله ای قرار دارد، گفت: ورود به بورس نیازمند مجموعه اقدامات و پیش نیازهایی است و این شرکت در حال انجام اقدامات لازم برای واگذاری سهام در بورس است.
وزیر ارتبطات و فناوری اطلاعات گفت: پس از احصاء شرایط، در نهایت سازمان بورس درباره ورود یک شرکت به بورس تصمیم می گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :