آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 67884
تاریخ انتشار : 14 بهمن 1393 10:56
تعداد بازدید : 890

وزیر ارتباطات اعلام کرد:

آغاز فاز دوم فیلترینگ هوشمند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دولت یازدهم به هیچ وجه موافق فیلترشدن کلی سایت ها نیست، بلکه برنامه دولت موافق فیلترینگ هوشمند هستیم، به این معنی که صرفا قسمت های غیراخلاقی و مجرمانه سایت ها از دسترس خارج شود.

خبرگزاری فارس-
محمود واعظی گفت: فیلترینگ هوشمند هم زمان با بومی سازی برنامه ها و شبکه های مجازی در دستور کار دولت یازدهم قرار گرفته است و دولت همواره استفاده از شبکه های اجتماعی بومی را به مردم پیشنهاد می کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تعدادی از این شبکه های بومی راه اندازی شده و در حال پیشرفت است، گفت: از شبکه های بومی راه اندازی شده استقبال خوبی به عمل آمده  و امیدواریم مردم همانند گذشته در کنار دولت از بومی سازی حمایت کنند.
واعظی افزود: دولت یازدهم با توجه به تهدیدهای فراوانی که در فضاهای مجازی خارجی برای کاربران ایرانی وجود دارد، استفاده از این شبکه های اجتماعی را به مردم توصیه نمی کند. به همین دلیل هم زمان با رشد و توسعه در زمینه بومی سازی فضاهای مجازی بحث فیلترینگ هوشمند را نیز در دستور کار قرار دادیم تا فضای مجازی امنی را برای مردم فراهم کنیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: فیلترینگ هوشمند را با کمک دانشگاه های ممتاز کشور شروع کرده ایم و در حال پیشرفت در این زمینه هستیم. در زمینه فیلترینگ هوشمند هم از متخصصان داخلی و بومی استفاده کرده ایم تا از ظرفیت های جوان و بومی خود بیشترین استفاده را برده باشیم.
وی با بیان اینکه فیلترینگ هوشمند در سه فاز در حال عملی شدن و پیگیری است، افزود: فاز اول و آزمایشی این طرح تمام شده و وارد فاز دوم این
طرح شده ایم. فاز سوم فیلترینگ هوشمند، شش ماه بعد از پایان فاز دوم این طرح اجرا می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :