آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 67889
تاریخ انتشار : 14 بهمن 1393 11:3
تعداد بازدید : 987

نظر وزیر و مدیرعامل مخابرات تغییر کرد؟

واعظی: کاهش تعرفه های مخابراتی سیاست دولت است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سیاست دولت یازدهم کاهش تعرفه های اینترنت و تلفن همراه است.


فناوران-  درحالی که تنها یک ماه پیش و در مراسم جشن هم کدسازی وزیر ارتباط و فناوری اطلاعات تلویحا با درخواست بررسی افزایش تعرفه های مخابراتی از سوی مدیرعامل مخابرات ایران موافقت کرده بود اما این بار محمود واعظی، ظهر دیروز در آیین افتتاح پروژه های مخابراتی استان سمنان گفت: سیاست دولت تدبیر و امید نه تنها افزایش تعرفه های اینترنت و تلفن های همراه نیست بلکه کاهش این تعرفه ها است.
وی ادامه داد: دولت یازدهم در نظر دارد با کاهش تعرفه های اینترنت و تلفن های همراه فضای مناسبی را برای استفاده عمومی از این امکانات آماده کند. باید این امکانات در اختیار تمام قشرهای جامعه قرار بگیرد که این موضوع نیازمند کاهش تعرفه ها در این بخش ها است. واعظی در خصوص تعرفه های سال آینده ادامه داد: تعرفه سال آینده را سال آینده مشخص می کنیم اما سیاست کلی دولت کاهش تعرفه ها است.
وی در زمینه افزایش سرعت اینترنت گفت: سرمایه گذاری های خوبی در خصوص افزایش سرعت اینترنت در بخش های دولتی و خصوصی شده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: باید میان افزایش سرعت اینترنت و تعداد کاربران به عنوان یک گزینه اولویت قرار می دادیم که با توجه به سیاست های کلی دولت در خصوص عمومی شدن اینترنت، افزایش تعداد کاربران در اولویت قرار گرفت.
موافق گرانی نرخ مکالمات تلفن نیستم
از سوی دیگر و به دنبال سخنرانی محمود واعظی در سمنان، مدیر عامل مخابرات ایران درباره اینکه مجوز لفظی وزیر ارتباطات برای گران کردن تعرفه های تلفن ثابت به منزله گران شدن قطعی آن در آینده نزدیک است؟، گفت: خیلی موافق افزایش تعرفه های تلفن ثابت نیستیم و نمی خواهیم برای مردم مشکلی به وجود آید.
کاظم ابراهیمی صدرآبادی در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه اجرای طرح همکدسازی موجب شد تا مکالمات درون استانی از زون بندی خارج و به 3 تومان در سراسر کشور برسد گفت: همین موضوع موجب شد بین 8 تا 14 درصد افت درآمد داشته باشیم. وی افزود: قطعا شدت کاهش درآمد در استان های بزرگ، بیشتر و در استان های کوچک به دلیل وسعت کمتر جغرافیایی، کمتر بوده است. مدیر عامل مخابرات درباره اینکه وزیر ارتباطات مجوز لفظی افزایش 10 تا 20 درصدی تعرفه های تلفن ثابت را جهت جبران کاهش درآمدهای شما صادر کرده و آیا این به منزله گران شدن قطعی مکالمات تلفن تا آینده نزدیک است؟، گفت: چنین موضوعی هنوز قطعی نیست و بستگی به گزارش مستند ما از اجرای همکدسازی دارد؛ امیدواریم بعد از ارایه این گزارش تصمیم قابل قبولی در وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اتخاذ شود. وی عنوان کرد: ما خیلی موافق افزایش تعرفه های تلفن ثابت نیستیم و نمی خواهیم برای مردم مشکلی پیش آید.  او افزود: برای جبران این کاهش درآمد  و تعدیل درآمدها، درصدد تهیه بسته های تکمیلی داخل شبکه هستیم تا کسانیکه بیشتر از تلفن استفاده می کنند، پرداخت بیشتری نیز داشته باشند. ابراهیمی البته این را هم گفت که تعرفه های کنونی مخابرات بالا نیست و اگر آرپوی خط (میانگین درآمد) را بین 6شش هزار و 700 تا هفت هزار تومان بگیریم و آن را تقسیم بر 30 روز کاری کنیم، عدد ناچیزی می شود. البته ابراهیمی در یک ماه گذشته و در مراسم های مختلف تلویحا گفته بود که ضرر و زیان های ناشی از هم کدسازی را با تغییر تعرفه در هزینه اتصال خدمات های مخابراتی می توان جبران کرد. او چند روز بعد هم گفته بود که تعرفه اینترنت موبایل ارزان و ناعادلانه است و از سازمان تنظیم مقررات خواسته بود که این موضوع یکبار دیگر در کمیسیون تنظیم مقررات مورد بررسی قرار گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :