آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 67897
تاریخ انتشار : 14 بهمن 1393 11:12
تعداد بازدید : 873

رییس اتاق بازرگانی ایران:

الگوی کارآفرینی در کشور باید معرفی شود

رییس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه در راستای توسعه فعالیت کسب و کار و کارآفرینی باید مراکز علمی و دانشگاه ها مورد توجه قرار گیرد، گفت: کارآفرینان به دلیل خلاقیت و ابتکار بدون حمایت های مالی به توفیقات بالایی دست پیدا کرده اند.


خبرگزاری فارس
- غلامحسین شافعی گفت: کارآفرینان موفق افرادی بودند که صاحب ثروت نبوده و اکثریت آنان بدون منابع مالی به توفیقات بزرگی دست پیدا کرده اند.
وی با تاکید بر اینکه الگوهای کارآفرینی باید در کشور معرفی شود، گفت: معرفی این الگوها قطعا آگاه گر تلاش در جوانان خواهد بود و امیدواریم صحبت های مطرح شده در حوزه کارآفرینی به صحنه عمل بیاید.
شافعی با بیان اینکه توجه مسوولان به دانشگاه ها برای ایجاد محیط کسب و کار سالم و توام با علم بسیار اثربخش خواهد بود، گفت: اقدام دانشکده کارآفرینی در حوزه معرفی کارآفرینان برتر و الگوسازی آنان در جامعه قابل تقدیر است، چرا که در سایر کشورها علاوه بر ارایه آموزش کارآفرینان در کلاس های آموزشی شرکت می کنند.
وی گفت: استفاده از تجارب و ایده های کارآفرینان در مراکز آموزشی راه را هموارتر کرده و قطعا به توفیقات بزرگی دست می یابیم. شافعی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه با توجه به فقدان حمایت از تولید در کشور و تصویب قوانینی همانند تجارت ترجیحی گفت: این موارد کاملا صحیح است و مشکلاتی در لایه های اقتصاد داریم و این موارد قطعا باید از سوی مسوولان برطرف شود. وی گفت: یکی از الزامات توسعه فضای کسب و کار ایجاد فضای امن برای سرمایه گذاران و تولیدکنندگان است که در این زمینه اتاق بازرگانی ایران فعال شده و در کمیسیون های تخصصی موانع تولید را بررسی می کند، تا به صورت یک بسته به دولت پیشنهاد کند.
شافعی با تاکید بر اینکه اقتصاد کشور ما دچار زخم عمیق عفونی شده است، تصریح کرد: ابتدا باید تلاش کنیم این زخم ایجاد شده در  اقتصاد ترمیم شده و سپس فضای تولید برای سرمایه گذاران هموار شود. رییس اتاق بازرگانی ایران همچنین با  بیان اینکه مشکلات منابع مالی فراوانی در کشور داریم، گفت: با کمال تاسف منابع کشور به سمت کارهای مولد نرفت و بیشتر اقدامات سوداگری و دلالی افزایش پیدا کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :