آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68004
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1393 10:59
تعداد بازدید : 1092

تقاضای کم نتیجه داد

مقاومت بازارکامپیوتر درمقابل کاهش قیمت شکست

در پی ثبات قیمت کالاهای کامپیوتری که به دنبال در جازدن نرخ دلار آزاد روی رقم 3هزار و 450 تومان در یک هفته گذشته رخ داد میزان تقاضا برای برخی از کالاهای کامپیوتر در روزهای اخیر تا حدودی افزایش یافته است.


فناوران -در این میان تبلت های میان قیمت در بازار بیشتر از سایر کالاها مورد توجه کاربران قرار گرفته اند.
به گفته فعالان بازار کامپیوتر، در یک هفته گذشته ثبات نرخ دلار آزاد و نزدیکی به سال جدید موجب شده است که در تقاضا برای تبلت هایی با میانگین قیمت 700 هزار تا یک میلیون و 200 هزار تومان افزایش یابد و در مقابل نمونه های ارزان قیمتی که تا پیش از این مورد توجه کاربران قرار گرفته بودند کم فروش شوند.
فعالان بازار کامپیوتر می گویند: در حال حاضر تبلت های برندهای ایسوس، لنوو، ایسر و ال جی با این رده قیمتی مورد توجه قرار گرفته و فروش خوبی در بازار دارند.
فعالان بازار همچنین به رشد نسبی تقاضا برای نوت بوک هایی با میانگین قیمت یک میلیون و 500 هزار تا دو میلیون و 800 هزار تومان اشاره کرده و اعلام کردند : با توجه به اینکه این نوت بوک ها تنوع بالایی در بازار دارند و در کانفیگ (قابلیت های فنی) گوناگون در بازار موجودند فروش خوبی هم دارند.
هارددیسک های اکسترنال پاسپورتی، حافظه های فلش، کیف هارددیسک و تبلت و همچنین کیبوردهای تبلت از کالاهایی هستند که فعالان بازار به رونق بازار آنها اشاره کرده و می گویند: بخش بزرگی از این رشد نسبی تقاضا را به ثبات نرخ دلار آزاد و بخش دیگر را به گذشت فروشندگان بازار از سود خود مربوط است.
به گفته آنها فروشندگان برای جلب توجه خریداران ناچار شده اند قیمت ها را تا حدودی کاهش دهند که در این صورت متحمل ضرر و زیان شده اند.
این درحالیست که کارشناسان بر این باورند که کالاهایی که در حال حاضر در بازار با کاهش نسبی قیمت مواجه شده اند، سابق بر این با دلار ارزان تر از سه هزار و 300 تومان وارد شده اند و این کاهش ناچیز قیمت ضرری به فروشندگان نمی زند. به گفته کارشناسان: به نظر می رسد که فروشندگان چاره ای جز کاهش سود نداشته و به همین دلیل زیر بار کاهش قیمت رفته اند که البته از راه های دیگر این کاهش سود را جبران می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :