آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68013
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1393 11:10
تعداد بازدید : 1108

افزایش 8 برابری جرایم مجازی در 4 سال

قایم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با نگران کننده خواندن آسیب های فضای مجازی گفت: در سال ۸۹، تعداد ۱۰۳۵ جرم در فضای مجازی ثبت شده بود ولی در حال حاضر به 8 هزار رسیده است.


تسنیم- ابوالحسن فیروزآبادی در نشستی با عنوان تاثیر شبکه های اجتماعی بر خانواده گفت: ارتباطات سنتی و رودرروی گذشته در حال حاضر به ارتباطات چندبه چند تبدیل شده است که فرم اعلای آن رسانه های اجتماعی هستند.
وی در خصوص پیامدهای ورود شبکه های اجتماعی گفت: تفاوت در حوزه ارتباط و تبدیل ارتباط به اتصال یکی از این پیامدهاست تا جایی که در حال حاضر از 7 میلیارد ساکن کره زمین 3 میلیارد آن از خدمات نسل سوم اینترنت استفاده می کنند همین طور اگر افرادی در گروه های تکفیری جذب می شوند علت آن حضور در شبکه های اجتماعی است.
قایم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سرعت تحولات در این فضا اینقدر بالاست که طراحان تکنولوژی نیز نمی دانند در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. همچنین ایجاد فراواقعیت در فضای مجازی می تواند بسیاری از موارد را شبیه سازی کند.
فیروزآبادی با بیان اینکه کشور ما در رتبه هفتم از لحاظ حجم وبلاگ قرار دارد گفت: در اکثر کشورهای دنیا وبلاگ محلی برای تضارب آراء است اما در کشور ما مباحث در وبلاگ ها به صورت یکطرفه انجام می شود.
قایم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه آسیب های فضای مجازی کم کم نگران کننده است، گفت: باید رفتار ملی خودمان را در فضای مجازی بسنجیم و راه های پیشگیری و درمان بررسی شود. ضمن اینکه فضای مجازی بیشترین تاثیر را بر دو عامل اعتماد و مشارکت که از سرمایه های اجتماعی هستند دارد.
قایم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: آمار جرائم در فضای مجازی خوب نیست این موجود سرکش مانند اسب سرکشی است که اگر مهار شود به ما سواری می دهد اما در عین حال باید از افراط و تفریط و هرگونه پیش داوری و گزاره های آن در این زمینه بپرهیزیم.
قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در سال 89، 1035 جرم در فضای مجازی ثبت شده بود ولی در حال حاضر به  8 هزار رسیده است این موضوع باعث می شود توجه مان با حوزه آسیب های اجتماعی در فضای مجازی جلب کنیم و در این زمینه دست استمداد به سمت متخصصان و کارشناسان دراز می کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :