آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68014
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1393 11:11
تعداد بازدید : 1241

فناوران از عملکرد سایت مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال گزارش می‌دهد

سردرگمی کاربران در سامانه ثبت نام ناشران دیجیتال نمایشگاه کتاب

ثبت نام ناشران دیجیتال برای حضور در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از روز دوشنبه 13 بهمن ماه آغاز شد.


فناوران- ثبت نام ناشران دیجیتال که از امروز آغاز شده تا پایان بهمن ماه ادامه خواهد داشت.
گفتنی است برگزاری نشست ها و کارگاه های آموزشی برای ناشرین سنتی (نشر مکتوب) جهت شناساندن ظرفیت های سرمایه گذاری در نشر دیجیتال از برنامه های مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال است.
در اطلاعیه این مرکز توصیه شده است با توجه به گستردگی موضوعی حوزه فناوری اطلاعات و ارایه و عرضه محصولات مرتبط با این نمایشگاه، شرکت ها و موسسات علاقه مند، پیش از ثبت نام نسبت به مطالعه شرایط و ضوابط این بخش از نمایشگاه که در سایت
 login.saramad.ir  درج شده، اقدام کنند.
با این حال به نظر می رسد این سایت هنوز آمادگی کافی برای راهنمایی کاربران جهت ثبت نام در نمایشگاه کتاب را ندارد.
هنگام ورود به لینک معرفی شده، راهنمای ثبت نرم افزار، ثبت واحد های دیجیتال، ثبت نام در نمایشگاه رسانه های دیجیتال و ثبت نام در جشنواره رسانه های دیجیتال آمده است اما خبری از راهنمای ثبت نام در نمایشگاه کتاب نیست.
پس از ورود به سایت نیز با عبارت « به سیستم ثبت نام نمایشگاه رسانه های دیجیتال خوش آمدید» مواجه شده و پس از آن شرایط بهره مندی از تخفیف حضور در نمایشگاه معرفی شده است که مشخص نیست آیا این شرایط مربوط به نمایشگاه کتاب است یا نمایشگاه رسانه های دیجیتال. البته در سمت راست صفحه گزینه «بخش ناشرین دیجیتال بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب» را ملاحظه می کنید که با کلیل روی آن عبارت «اطلاعات مربوط به غرفه ثبت شده توسط شما در دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان فارس یافت نشد، لطفا ابتدا اقدام به ثبت غرف کنید، سپس عملیات مورد نظر خود را انجام دهید» را خواهید دید.
البته اگر کمی زرنگی به خرج داده و در زیر این عبارت روی گزینه «جدید» کلیک کنید، به بخش ناشران دیجیتال بیست و هشتمین نمایشگاه دیجیتال بالاخره وارد خواهید شد.
در این بخش باید ضمن اعلام نام فارسی و لاتین کتیبه و ارایه توضیحی در مورد آثار و محصولات (که دقیقا مشخص نشده چه نوع توضیحی نیاز است)، غرفه 12 متری یا 24 متری را انتخاب کرده و آیین نامه نمایشگاه را پذیرفته و تایید کنید.
اما از آیین نامه نمایشگاه کتاب خبری نیست و با کلیک روی آن، آیین نامه حضور در نمایشگاه های استانی نشر دیجیتال را دانلود خواهید کرد که ربط به نمایشگاه کتاب ندارد. مثلا در بند اول آن، هزینه غرفه رایگان اعلام شده است.
قیمت دقیق حضور در نمایشگاه نیز مشخص نیست. در بخش انتخاب متراژ غرفه نوشته شده است: «غرفه 12 متری 12 متری به مبلغ 1.800.000 ریال» و «غرفه 24 متری 24 متری به مبلغ 1.800.000 ریال» (تکرار متراژ اشتباه تایپی ما نیست و در سایت به این ترتیب نوشته شده است). اما در تماس با کارشناسان مرکز رسانه های دیجیتال، آنها اعلام کردند که این مبلغ علی الحساب بوده و احتمالا کم تر از این مقدار است.
البته اطلاعات دیگری نیز در بخش ثبت نام موجوداست. بر این اساس متقاضیان اخذ غرفه در نمایشگاه موظفند از تاریخ سه شنبه 13 بهمن الی 30 بهمن 93 درخواست حضور خود را از طریق پایگاه اینترنتی login.saramad.ir ثبت کنند و به تقاضاهایی که بعد از تاریخ یاد شده ارایه شوند ترتیب اثر داده نخواهد شد.
همچنین مابه التفاوت مبلغ اضافه شده یا کسر شده مساحت متراژ واگذاری تا 20 درصد با توجه به طراحی و نقشه کشی سالن ها با نظر مدیریت طراحی و غرفه آرایی محاسبه و از سوی طرفین مبلغ مورد نظر قابل پرداخت خواهد بود. مشارکت کننده حق تقاضای انصراف از شرکت در نمایشگاه را نداشته و وجه واریزی مسترد نخواهد شد.
هرگونه تغییر و تعویض غرفه و یا واگذاری محل تعیین شده به اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر ممنوع است و با متخلف برابر مقررات برخورد خواهد شد.
ساعت بازدید از نمایشگاه از 9 صبح الی 20 است، کلیه غرفه داران موظفند از ساعت 8:30 الی 20:30 در محل غرفه خود حضور داشته باشند. از همه جالب تر این که جانمایی برعهده ستاد برگزاری نمایشگاه است و غرفه دار حق هیچ گونه اعتراضی به نحوه جانمایی را نخواهد داشت. البته برگزیدگان پنج دوره جشنواره رسانه های دیجیتال از اولویت در جانمایی برخوردار خواهند بود!
براساس این گزارش بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در روزهای 16 تا 26 اردیبهشت 1394 در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :