آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68020
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1393 11:18
تعداد بازدید : 925

پایان اختلالات موبایلی تا آخر اسفندماه

مدیر عامل مخابرات: کیفیت اینترنت بهبود می یابد

مدیر عامل شرکت مخابرات ایران گفت: با تغییراتی که از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت و شرکت های اپراتوری در حال اجرا است در آینده بسیار نزدیک کاربران شاهد تغییرات جدی و فاحش در کیفیت سرویس دهی اینترنت خواهند بود.

ایسنا- کاظم ابراهیمی صدرآبادی در پاسخ به این سوال که در ماه های اخیر، مشترکان موبایل و اینترنت اختلالات متعددی را تجربه کرده اند و با این وجود، مخابرات بدون توجه به کیفیت سرویس دهی به طور دایم بحث تغییر تعرفه را مطرح می کند، گفت: قطعا اکنون وضعیت تلفن همراه نسبت به دو یا سه ماه گذشته تفاوت بسیاری کرده و به مراتب بهتر شده است.
وی در عین حال گفت: مشکلات فعلی نیز با اجرای کامل شبکه 3G و به روزرسانی شبکه نسل دو تا پایان امسال حل خواهد شد.
مدیر عامل مخابرات ایران همچنین گفت: مشکلاتی که طی ماه های گذشته درباره تلفن همراه ایجاد شد، مربوط به گذر از نسل دو ارتباطی به نسل سوم می شد چراکه در این مقطع لازم بود علاوه بر نصب و راه اندازی شبکه نسل 3، تجهیزات خود در نسل دو را نیز ارتقا دهیم.
او ادامه داد: از سوی دیگر برای انجام این کار با محدودیت های زمانی مواجه و مجبور بودیم عملیات توسعه را در ساعات نیمه شب انجام دهیم که مشترکان استفاده کمتری از موبایل های خود داشته باشند و دچار مشکلی نشوند.
وی افزود: در این شرایط به دلیل کوتاه بودن زمان و فشار کار طبیعی است اگر گاهی نیز اشتباهاتی رخ داده باشد اما به هر حال این اشتباهات کاملا کنترل شده و طبیعی بوده و اکنون همان طور که اشاره شد کیفیت خدمات موبایلی نسبت به ماه های قبل بهبود قابل توجهی پیدا کرده است.
مدیر عامل مخابرات ایران درباره تعرفه های مخابراتی نیز عنوان کرد: اگر تعرفه مکالماتی تلفنی ایران را با سایر کشورهای همجوار قیاس کنید به خوبی مشخص می شود که ما حداقل تعرفه ها را داریم.
وی ادامه داد: از آنجا که ما ملزم به توسعه شبکه هستیم، باید تامین نقدینگی این بخش را هم مدنظر داشته باشیم، ما برای تامین منابع مالی نمی توانیم از دولت وام بگیریم و بر همین اساس لازم است توسعه ما از محل درآمدها صورت بگیرد.
ابراهیمی در پایان یادآور شد: با این وجود ما علاقه چندانی به افزایش تعرفه ها نداشته و بحث ما بیشتر به تعدیل تعرفه سرویس ها مربوط می شود، بر همین اساس بسته های ترکیبی مختلفی پیشنهاد کرده ایم ارایه آن ها می تواند هم برای مشترک و هم برای مخابرات مقرون به صرفه باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :