آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68036
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1393 11:45
تعداد بازدید : 1052

راه اندازی سامانه های پرداخت الکترونیکی عوارض

معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‎ای با اعلام خبر راه اندازی و توسعه سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض در آزاد را‎ه‎ها، گفت: در حال حاضر ۶۲۰ دستگاه دوربین نظارت تصویری در جاده های کشور نصب است.

مهر - شهرام آدم نژاد گفت: با توجه به افزایش روز افزون تعداد خودروها و سفرهای جاده‎ای کشور، شیوه قدیمی اخذ عوارض، (توقف -پرداخت - رسید) دیگر جوابگو نیست.
وی با بیان اینکه از طرفی میزان هزینه های مصرف سوخت هزینه های سربار اخذ عوارض و مواردی از این دست در بسیاری از مواقع به رقمی تبدیل شده است که اقتصادی نیست، گفت: از این رو استفاده از فن آوری‎های روز و تجربه‎های موفق سایر کشورها و بهره گیری از سامانه های الکترونیکی اخذ عوارض، در دستور کار سازمان راهداری قرار گرفته است.
معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‎ای افزود: در این راستا مطالعات در ابعاد مختلف سامانه های پرداخت الکترونیکی عوارض مانند روش های پرداخت، سخت افزارها  و نرم افزارهای قابل بکارگیری، تابلوهای اطلاع رسانی و ایمنی در حال انجام است. آدم نژاد بهره برداری از تصاویر دوربین های هوشمند نظارت تصویری جاده ای را هم از اقدامات انجام شده از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای عنوان کرد و افزود: دوربین های نظارتی می تواند باعث تسری در امر اطلاع یابی از آخرین وضعیت راه های کشور شده و علاوه بر ارسال تصاویر جاده ها در ۳۱ استان به مرکز مدیریت راه های کشور، مدیریت کنترل جریان ترافیک، آخرین وضعیت ترافیکی و جوّی محورها با هدف اطلاع رسانی به مخاطبان کمک کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :