آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68128
تاریخ انتشار : 18 بهمن 1393 10:47
تعداد بازدید : 1139

با همکاری نصر تهران و «اجمع»

دومین دوره جایزه چالش نوآورانه برگزار می شود

سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران با همکاری انجمن تشکل های فناوری اطلاعات و ارتباطات کشورهای عرب (اجمع)، دومین دوره جایزه چالش نوآورانه را در اسفندماه 1393 برگزار می کند.


فناوران- ناصرعلی سعادت، رییس سازمان نصر تهران و رییس کمیته راهبری دومین جایزه چالش نوآورانه با اعلام این مطلب گفت: هیات مدیره سازمان در راستای برناپروری، حمایت و تشویق جوانان خلاق ایرانی، با همکاری اجمع این مراسم را برای دومین بار در سال 93 برگزار می کند.
  سعادت، درخصوص اهداف برگزاری دومین دوره جایزه چالش نوآورانه گفت:  با توجه به این که موضوع «انتقال تجربه به جوانان صنف و استفاده از ایده‎ها و انرژی‎های جوان” یکی از اهداف و برنامه‎های هیات مدیره چهارم سازمان نصر تهران است، از تمامی جوانان خلاق  که دارای ایده‎های نوین در راه‎اندازی کسب و کارهای شخصی بر مبنای فناوری اطلاعات هستند دعوت می‎شود، ایده‎های خود را دراین دوره از جایزه نیز مطرح کنند.او با اشاره به حمایت‎های این جایزه از طرح‎های خلاق برگزیده افزود: دراین جایزه که همچون اولین دوره برگزاری آن به صورت رایگان برگزار می‎شود، از طرح‎های منتخب جوانان ایرانی خلاق در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات که دارای منافع اجتماعی، زیست محیطی و با قابلیت حل مشکلات و بر مبنای فناوری اطلاعات هستند، حمایت مادی و معنوی می‎شود.
رییس سازمان نصر تهران به برگزاری موفق اولین دوره جایزه چالش نوآورانه در شهریورماه 93 اشاره کرد وگفت: در دوره اول که با استقبال خوب جوانان صاحب ایده روبه رو شد، بیش از هشتاد طرح خلاقانه در زمینه های متنوع و مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات به دبیرخانه جایزه ارسال شد.
 سعادت با بیان اینکه، جوانان خلاق ایرانی، ایده های خود را درمعرض قضاوت داوران داخلی و بین المللی قرار دادند، ادامه داد: این طرح ها پس از غربال گری توسط تیم داوران مجرب، مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت بیست طرح برتر جهت ارایه در برنامه انتخاب شدند که از این میان، شش طرح خلاقانه  فناوری اطلاعات  موفق به گزینش از سوی داوران شد.
سعادت گفت: امیدواریم این طرح‎ها به عنوان نماینده طرح‎های خلاق ایرانی، بتواند الگوی مناسبی برای پرورش و توسعه کسب و کار فناوری اطلاعات هم در جامعه و هم در میان کشورهای دیگر باشد.
  حمایت از ایده های نوین در حوزه کسب و کار فاوا
اولین دوره جایزه چالش نوآورانه، شهریورماه 93 با هدف تشویق و حمایت جوانان ایرانی برای"راه اندازی کسب و کارهای نوپای شخصی" برگزار شد و دررنهایت 6 طرح برگزیده از دید داوران و حضارموفق به کسب جوایز مادی و معنوی شد.
در دومین دوره جایزه چالش نوآورانه از طرح‎های برگزیده جوانان کارآفرین زیر سی سال که قابلیت پیاده سازی درمدت زمان یک ماه  را دارند، حمایت های مالی و معنوی به عمل می‎آید. علاقه مندان می توانند حداکثر تا  26 بهمن 1393 با مراجعه به سایت chalesh.tehrannsr.org و پس از ثبت نام در سامانه کاربری، طرح های پیشنهادی خود را به منظور حضور در این رقابت ارسال کنند.
براساس اعلام کمیته راهبری برگزاری دومین جایزه چالش نوآورانه، حمایت‏های مالی این دوره جایزه، ویژه اجرا و پیاده سازی طرح های برنده در قالب قراردادهای یک ماهه با مبلغ های 100 تا 150 میلیون ریال متناسب با ویژگی‎های طرح است. همچنین با توجه به اهداف برگزارکنندگان  در راستای حمایت از جوانان خلاق و مبتکر،  این قراردادها با شرایطی تدوین می‎شوند که در آن کلیه مالکیت های مادی و معنوی محصول نهایی متعلق به ارایه دهندگان طرح بوده و برگزارکنندگان در این موضوع منتفع نخواهند بود.
اهدای گواهینامه معتبر به طرح های برنده نیز از دیگر برنامه‎های دومین جایزه چالش نوآورانه خواهد بود.
از این رو، سازمان نصر تهران از کلیه فعالان و جوانان دعوت می‎کند ایده‎های نوین راه‎اندازی یک کسب و کار برمبنای ICT را برای حضور دراین برنامه ارایه کنند.
براین اساس 50 طرح برگزیده از میان طرح‏های ارسالی در مرحله نخست این جشنواره موردارزیابی قرار می‎گیرند و در نهایت کمیته داوران دومین جایزه چالش نوآورانه، 15 طرح برتر را اعلام خواهد کرد.
  همکاری نصر تهران و  اجمع در جایزه چالش نوآورانه
سازمان نظام صنفی رایانه‎ای استان تهران طی دوسال گذشته، در راستای گسترش ارتباطات بین‎المللی خود، تفاهم نامه‎ای را با انجمن تشکل‎های فناوری اطلاعات و ارتباطات عرب (اجمع) امضا کرد تا از این طریق  ضمن معرفی توانمندی‎های جامعه ICT ایرانی فراسوی تحریم های اقتصادی، از فرصت هاي مشترک نهفته در اين انجمن، براي توسعه کسب و کار بهره بگيرد. مواردی همچون انجام پروژه هاي مشترک، صدور خدمات فني و مهندسي ICT به ويژه در بحث آموزش و انتقال تکنولوژي و توسعه بازار فاوا اجمع، از مهم ترين مفادي هستند که از اين تفاهم نامه نتيجه مي شوند. انجمن تشکل هایICT عرب که مجموعه ای از تشکل های فناوری اطلاعات و ارتباطات ۲۲ کشور عرب خاورمیانه را در بر می گیرد، اجتماع بزرگی از نمایندگان تشکل های فاوا در کشورهای عربی است که از نگاهی کلان به بحث و بررسی و بهره گیری از پتانسیل های مشترک می پردازند. سازمان نظام صنفی رایانه ای براساس این تفاهم در تابستان گذشته موفق شد بزرگ ترین همایش  تحت عنوان “اینترنت؛ پیشران توسعه اقتصادی” را با همکاری اجمع و با حضور متولیان دولتی و خصوصی ICT در ایران و کشورهای عرب برگزار کند. در ذیل این همایش، اولین دوره جایزه چالش نوآورانه برگزار شد تا بستری برای معرفی توانمندی جوانان ایرانی در زمینه ایده های خلاقانه فناوری اطلاعات و ارتباطات باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :