آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68129
تاریخ انتشار : 18 بهمن 1393 10:50
تعداد بازدید : 4175

«پل» بین کارآفرینان ایران و اروپا پل می زند

تغییر فضای کارآفرینی فناوری در ایران، ایجاد ارتباط بین ایرانیان فعال داخل وخارج کشور در صنایع فناوری بالا و ارتقای سطح ارتباط و دانش شرکت های نوپا از جمله اهداف «جشنواره پل» است.


فناوران- علی زواشکیانی، دبیر نخستین جشنواره پل، سه شنبه گذشته در نشست خبری این جشنواره گفت: انتظار داریم تا پایان مهلت ثبت نام در ۳۰ بهمن ماه تعداد ایده های ثبت شده به بیش از هزار مورد برسد.
به گفته بنیانگذار انجمن بین المللی مدیران ایرانی،  صاحبان ایده های جدید در رشته های فاوا، بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی و متالوژی می توانند با آپلود کردن یک فیلم یک دقیقه ای از ایده خود در سایت جشنواره  http://i-aim.org/ibridge در این رقابت شرکت کنند.
 دبیر جشنواره پل گفت: ایده های رسیده تا ۱۵ اسفندماه سال جاری توسط داوران مجرب مورد قضاوت قرار گرفته و طرح های برگزیده انتخاب می شوند.
اعزام برگزیدگان به کنفرانس آی بریج ۲۰۱۵ برلین ، بازدید از پارک های فناوری آلمان و اعزام به کنفرانس تدکس کیش از جمله جوایز بیش از ۱۰۰ طرح برگزیده در این رقابت است.
زواشکیانی همچنین با اشاره به لزوم حمایت سرمایه گذاران ایرانی در صنایع «های تک» گفت: با توجه به فضای موجود انتظار می رود تغییر مدل های سرمایه گذاری و چرخه رشد شرکت های استارت آپ در ایران و همچنین حمایت دولت از شرکت های دانش بنیان یک جهش ۲۰ درصدی را در صنایع «های تک»  ایران به وجود آورد.
به گفته وی آماده کردن اکوسیستم «های تک» کشور برای اتصال به اکوسیستم کارآفرینی دنیا به مقدماتی نیاز دارد و هدف کنفرانس پل ایجاد  ارتباط با کارآفرینان ایرانی خارج از کشور و یا خارجی برای ارتقای سطح حقوقی، دانش و تجربه کارآفرینان ایرانی است.
زواشکیانی گفت توجه به شرکت های دانش بنیان حتی با وجود تحریم ها می تواند یک جهش اقتصادی در کشور ایجاد کند.
وی افزود: تغییر فرهنگ کارآفرینی در کشور و تغییر مدل های سرمایه گذاری می تواند فارغ التحصیلان ایرانی را به ایجاد کسب و کار های بومی، منطقه ای و بین المللی ترغیب کند.
وی با اشاره به حضور ۷ هزار کارآفرین موفق ایرانی در صنایع «های تک»  جهان گفت : اگر بتوانیم کارآفرینان ایرانی را در داخل و خارج کشور به هم متصل کنیم می توانیم رشد کارآفرینان ایرانی را تضمین کنیم و تحولی در اقتصاد ایران به وجود بیاوریم.
 زواشکیانی با اشاره به تاریخچه ارتباط بین ایرانیان فعال در صنعت تکنولوژی در داخل و خارج کشور گفت : حدود شش ماه قبل قبل کارآفرینان ایرانی خارج و داخل کشور در دانشگاه برکلی کالیفرنیا و در رویدادی به نام بریج گردهم آمدند و امسال نیز این کنفرانس در سطحی گسترده تر در بزرگ ترین سالن اجتماعات شهر برلین برگزار می شود.  وی افزود: مجموعه بزرگی از ۵۰ شرکت بخش خصوصی حوزه تکنولوژی در ایران به صورت داوطلبانه مشغول فعالیت روی این موضوع هستند و این کنفرانس در طی ۳ روز برگزار می شود و برنامه بازدید از صنایع های تک آلمان و شرکت های استارت آپی و پارک های فناوری و بازدید از شرکت SAP  در آن گنجانده شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :