آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68132
تاریخ انتشار : 18 بهمن 1393 10:56
تعداد بازدید : 913

خدمات شهرداری ها تا 4 سال دیگر الکترونیکی می شود

مدیرکل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: خدمات شهرداری ها ظرف چهار سال آینده به صورت الکترونیکی ارایه می شود.

ایرنا- محمدحسن آبادی افزود: در آیین نامه اداری و استخدامی شهرداری ها حوزه خدمات الکترونیکی مورد توجه جدی قرار گرفته است.
وی یادآور شد: بر این اساس طی چهار سال آینده ضمن اطلاع رسانی به مردم و فرم های مختلفی با هدف جلوگیری از مراجعه حضوری و تغییر شیوه ارایه خدمات به صورت الکترونیکی به شهرداری ها ارایه خواهد شد.
حسن آبادی گفت: اکنون بیشتر شهرداری ها در مراکز استان ها به سیستم های پشتیبانی مکانیزه و عملیاتی مجهز هستند.
به گفته وی، طبق برنامه ریزی ابتدا روند الکترونیکی شدن خدمات شهرداری ها در شهرهای بالای 100 هزار نفر جمعیت که شامل 100 شهر است، اجرایی می شود و سپس این برنامه در گام های بعدی در شهرهای بالای 30 و 50 هزار نفر جمعیت اعمال خواهد شد.
وی بیان کرد: اتصال سیستم نرم افزاری شهرسازی شهرها نیز به یک مرکز اطلاعات از مرکز استان به استانداری ها و سپس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از دیگر بخش های این طرح است که به طور آزمایشی در استان های قزوین و همدان اجرا می شود.
مدیر کل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: شهرداری ها مسوول شهرداری الکترونیکی و سپس شهر الکترونیکی هستند و از جمله اهداف مهم تحقق دولت الکترونیکی ارایه خدمت با بهره گیری از تکنولوژی ارتباطات است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :