آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68134
تاریخ انتشار : 18 بهمن 1393 10:58
تعداد بازدید : 903

با اصلاح آیین‌نامه

ارایه تسهیلات به دانش بنیان ها آسان می شود

وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: اصلاح ارایه تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت های دانش بنیان در دستور کار دولت قرار دارد.


ایرنا- محمد فرهادی افزود: اصلاحاتی در خصوص افزایش سقف ارایه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان و نیز افزایش مدت زمان بازپرداخت آن در دستور کار دولت قرار گرفته است.
فرهادی با بیان به این که اکنون در کشور به سمتی می رویم که از روش های علمی برای حل مسایل استفاده می شود، گفت: صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در صورت تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی به بنیاد علمی ایران تغییر خواهد یافت که در این صورت حمایت از تحقیقات کشور گسترده تر خواهد شد.
وی با بیان این که یکی از ماموریت های بنیاد ملی ایران اعطای کرسی پژوهشی است یادآور شد: در ابتدای شکل گیری صندوق حمایت از پژوهشگران اعطای 400 کرسی پژوهشی از برنامه های این صندوق پیش بینی شده که با توجه به توقف فعالیت در این زمینه اکنون 21 کرسی به محققان و پژوهشگران کشور اعطا شده است. فرهادی گفت: اعطای کرسی پژوهشی باید در کشور بیشتر شود و فعالیت گروهی در زمینه تحقیقات و پژوهش نیز به ویژه در زمان ها و فعالیت های که نیاز ضروری است همچون مدیریت منابع آب باید در دستور کار پژوهشگران قرار گیرد. وزیر علوم افزود: در سال 2014 رتبه ایران در زمینه مقالات I.S.I و Scopus یک درصد افزایش یافته است و سهم ایران در دنیا با توجه به احتصاب یک درصد ار جمعیت دنیا در زمینه تولیدات علمی یک و شش دهم است .نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :