آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68135
تاریخ انتشار : 18 بهمن 1393 11:0
تعداد بازدید : 631

سایت ها نمی توانند جایگزین کاریابی ها باشند

رییس انجمن صنفی دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی های غیردولتی با بیان اینکه سایت ها نمی توانند جای کاریابی های واقعی را بگیرند، گفت: سایت ها به خاطر نداشتن مشاور و هویت مشخص جایگزین مناسبی برای کاریابی ها نیستند.

ایرنا- بابک هاشمی پور با بیان آنکه راه اندازی سایت های شغلی بر بستر نادرستی قرار دارد، گفت: دفاتر کاریابی های غیردولتی هویت معلومی دارند و مدیر و آدرس آن مشخص است اما هر کسی بدون معرفی خود می تواند یک سایت راه اندازی کند.
وی بافزود: در بسیاری از موارد این سایت ها حتی یک دفتر نیز ندارند و به راحتی می توانند از این مشخصات سواستفاده کنند.
رییس انجمن های صنفی دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی های غیردولتی سراسر کشور با بیان آنکه کاریابی ها می توانند در کنار فعالیت خود یک سایت تبلیغی نیز داشته باشند گفت: کاریابی های غیرمجاز و سایت هایی که به ظاهر در این بخش فعالیت می کنند به طور معمول در ارایه خدمات رایگان و یا آنکه نیاز به حضور کارجو نیست، وارد می شوند اما به تدریج که منفعت بالایی کسب کردند و خسارت زیادی به کاریابی های مجاز که 14 سال به شکل قانونی فعالیت می کنند، وارد کردند از دور خارج می شوند.
وی با بیان اینکه در کسب و کار، فرد باید اهلیت داشته باشد، افزود: مشخص نبودن هویت باعث شده تا در فضای مجازی این اهلیت از بین برود.
هاشمی پور با بیان آنکه حتی در آمریکا نیز به عنوان مرکز تجارت الکترونیکی، سایت های کاریابی بدون مشاوره کارجویی را به کارفرما معرفی نمی کنند، افزود: اگر مشاوره نباشد هرکسی با راه اندازی یک سایت می تواند ادعای کاریابی کند.
وی با بیان آنکه براساس قوانین باید با سایت های غیرمجاز برخورد شود، افزود: به جای پاک کردن صورت مساله باید ضمن عدم اعطای مجوز به متخلفان، برای برخورد با متخلفان اقدامات پیشگیرانه در این خصوص اتخاذ شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :