آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68139
تاریخ انتشار : 18 بهمن 1393 11:4
تعداد بازدید : 611

دارندگان سیم کارت فاقد کد ملی تا پایان هفته مهلت دارند

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: مهلت قطع سیم کارت های فاقد کد ملی مشترکان تا 22بهمن ماه تمدید شد.


فناوران- غلامرضا داداش زاده معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان مهلت یک هفته ای قطع سیم کارت های ناقص و یا با مالکیت غیر گفت: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در راستای ساماندهی پایگاه داده ای اپراتور سیار که دارای مشخصات ناقص یا با مالکیت غیر هستند اولین مرحله را با ورود کد ملی شروع کرده اند که تاکنون تنها 25درصد از سیم کارتهای بدون هویت ساماندهی شده است.
وی با بیان اینکه تاکنون اپراتورها در حدود 8 پیامک ارسالی از مشترکان خواستار دریافت کد ملی شده اند عنوان کرد: برای مشترکان اپراتور اول پیامکی با عنوان “همراه اول” ارسال و از آنان درخواست می شود کد ملی خود را به  شماره 8980ارسال کنند و مشترکان اپراتور دوم نیز پیامکی با عنوان “ایرانسل” دریافت می کنند که بر اساس آ ن باید کد ملی خود را به شماره 272ارسال کنند. داداش زاده با بیان اینکه در هر دو اپراتور تقریبا به یک میزان سیم کارت بی هویت و جعلی وجود دارد افزود: بر این اساس مقرر شد سیم کارت هایی که نسبت به اعلام کد ملی مالک سیم کارت به اپراتورها اقدام نکنند از نیمه اول ماه سیم کارت آن ها قطع شود اما به منظور فرصتی دیگر به مشترکان این مهلت یک هفته  تمدید و بعد از 22بهمن ماه قطع سیم کارت های بی هویت آغاز خواهد شد. معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در ادامه با بیان آغاز مرحله دوم تکمیل اطلاعات سیم کارت مشترکان تصریح کرد: سومین مرحله پس از اینکه بخش عمده ای از کد ملی های مشترکان دریافت شد روند استعلام تعداد سیم کارت های ثبت شده آغاز می شود تا از این طریق پالایشی در این اطلاعات صورت گیرد. وی گفت: مسوولیت قطع سیم کارت های مشترکانی که در  فرصت تمدید شده یعنی تا 22بهمن ماه اقدام نکنند با خود مشترک است.
داداش زاده افزود: پس از قطع سیم کارت های این مشترکان سیم کارت های بی هویت و فاقد کد ملی، امور مشترکین، اپراتور اول و دوم و سوم تلفن همراه نیز باید آمادگی نقل و انتقالات و ارایه خدمات به مشترکان را داشته باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :