آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68160
تاریخ انتشار : 18 بهمن 1393 11:35
تعداد بازدید : 1931

فوجی: فاتح قلب پولاروید دوستان در بازار

گرفتار دوربین تلفن های هوشمندمان شدیم که همیشه دم دست است. گرفتار دوربین های دیجیتال کوچکمان، دوربین حرفه ای مان، دل بستیم به لنزهای کوچک و بزرگ و هود و فیلترهایمان. با همه اینها اسم «پولاروید» که بیاید چشمان بسیاری از ما برق می زند. دوست داریم تجربه کنیم عکاسی و به دست گرفتن سریع عکس مان روی کاغذ کوچک. تا چند سال پیش برای خیلی از ما دست گرفتن دوربین پولاروید و ظهور عکسش طی چند دقیقه یک آرزو بود. به سلامت دوربین های قدیمی که در جمعه بازار و ناصر خسرو می فروشند اعتماد نداشتیم و راهی برای تهیه یک دروبین پولاروید سالم که تهیه کاغذ عکسش هم دردسر نباشد سراغ نداشتیم. اما چند سالی است برندهای مختلف دوربین پولاروید تولید می کنند و ما عاشقان پولاروید با بهای کمی می توانیم این دوربین ها را بخریم.

Fujifilm Instax Wide 210
شاید بتوان گفت فوجی فیلم تنها برند پیشرو در دنیای امروز پولارویدهاست؛ دنیای پولارویدهای ارزان قیمت ها. این مدل دوربین پولاروید در اندازه متوسط فقط 610 گرم وزن دارد. سایز کاغذ عکس این مدل 6 در 10 است. کار کردن با این دوربین ساده است. فراموش نکنید همه پولارویدها هنگام عکس گرفتن فلاش می زنند و فلاش این دوربین ها هم با باتری قلمی کار می کند. پس خیال تان راحت باشد که نیازی به شارژ ندارید. کافی است کاغذ و باتری همراه تان باشد. کیفیت البته نباید چندان مد نظر شما باشد. انتظار یک عکس با کیفیت دروبین 13 مگاپیکسلی را از دوربین پولارویدی نداشته باشید. Fujifilm Instax Wide 210 دارای امکان فوکوس دستی است؛ فوکوس از 90 سانتی متری تا بی نهایت. همچنین این مدل دارای قابلیت تغییر جبران نوردهی بر روی سه حالت روشن، متوسط و تاریک است. برای خرید این مدل باید حدود 400 هزار تومان هزینه کنید.
Fujifilm Instax Mini 8
این دوربین شبیه مدل پیش است اما کوچکتر از آن است. به محض اینکه عکس می گیرید، عکس از شیار کنار دوربین بیرون می آید؛ کارتریجی شامل تعدادی فیلم مخصوص درون دوربین قرار می گیرد و پس از گرفته شدن عکس، همان فیلم است که از شیار کناری بیرون می آید و پس از چند دقیقه قرار گرفتن در معرض نور، کم کم عکس ظاهر می شود. عکس های این مدل 6 در 4. ویژگی خاص این مدل کوچک بودن و رنگ بندی آن است؛ زرد، سفید، صورتی، آبی و مشکی. این دوربین فقط 300 گرم وزن دارد. برای فلاش و کار کردن با آن باید از باتری قلمی استفاده کنید. این مدل فوکوس دستی ندارد، فوکوس ثابتی از فاصله 60 سانتی متری دارد که البته شما را چندان دچار مشکل نمی کند. برای عکاسی می توانید از حالت های آفتابی، ابری، شب و اتوماتیک استفاده کنید. برای خرید این مدل حدود 250 هزار تومان پول نیاز دارید.
Polaroid 300
پیش از فوجی فیلم، دوربینی با آرم پولاروید وارد بازار شد و علاقه مندان عکاسی را هیجان زده کرد. این دوربین عکس هایی در ابعاد 4 در 8 چاپ می کرد که مورد توجه زیادی قرار گرفت. تنظیمات این دوربین به شما این امکان را می دهد که در هر نوری، عکسی واضح و بدون نقص بگیرید. فلاش دوربین نیز به صورت خودکار با توجه به نور هر مکان روشن و خاموش می شود. دوربین دارای شاتر الکترونیکی 60/1 ثانیه ا ی است. این دوربین 4 باتری قلمی برای کار کردن نیاز دارد. البته در حال حاضر این مدل را به سختی می توان در بازار یافت. چرا که فوجی بازار پولاروید را فتح کرده است.
بعد از این علاقه مندان منتظر دوربین پولاروید اینستاگرام هستند که سیستم عامل آندرویید دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :