آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68165
تاریخ انتشار : 18 بهمن 1393 11:39
تعداد بازدید : 772

خبرک

اجرای ارکستر ملی در اردیبهشت 94 علی مرادخانی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از احیای ارکستر ملی تا اردیبهشت ماه سال 94 و احیای ارکستر سمفونیک تا پایان سال جاری خبر داد و اعلام کرد که مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی نیز تا چند روز آینده معرفی می شود. به گزارش مهر، مرادخانی اعلام کرده ارکستر سمفونیک شاید زودتر بتواند آماده شود، بنابراین سعی می کنیم که همین امسال آن را به آمادگی برسانیم. اما درباره ارکستر موسیقی ملی صحبت هایی شده است و امیدوار هستم که روز رونمایی از آن را در یکی از روزهای اردیبهشت ماه سال 94 برگزار کنیم. آقای فرهاد فخرالدینی هم که زحمت احیای ارکستر ملی را پذیرفته اند، کارها را شروع کرده و مشغول انجام امور آن است و با توجه به این فعالیت ها باید کاری کنیم که همچون سابق ارکستر ملی که چندین برنامه در کشورهای مختلف دنیا داشت، با همان پتانسیل، قدرت و امکان بتواند به فعالیت هایش ادامه دهد.

 کلاه قرمزی و آقای مجری هفته دیگر تمرین می کنند
تمرین های گروه مجموعه نوروزی «کلاه قرمزی و آقای مجری» اواخر بهمن ماه آغاز می شود. مجموعه نوروزی «کلاه قرمزی و آقای مجری» چند سالی است که در ایام نوروز مهمان خانه های ما می شود، این مجموعه هر سال یک عضو جدید را معرفی می کند که از آن جمله می توان به فامیل دور، پسر عمه زا، آقای همساده، دختر همسایه، دیبی، عزیزم ببخشید اشاره کرد. نوروز 94 نیز مجموعه «کلاه قرمزی و آقای مجری» از شبکه دو سیما پخش می شود. عوامل این مجموعه از اواخر بهمن ماه تمرین های خود را آغاز می کنند تا در اسفند ماه ضبط این مجموعه آغاز می شود. حمید جبلی، محمدرضا هدایتی، دنیا فنی زاده، مرضیه محبوب، امیرسلطان احمدی، بنفشه صمدی، بهادر مالکی، محمد لقمانیان، محمد بحرانی، عیسی یوسفی پور و ... از جمله صداپیشگان این مجموعه هستند.
 تردد در معابر تهران پولی می شود
شهرداری تهران در لایحه اخذ عوارض از معابر خاص پیشنهاد کرده است تردد از برخی معابر ۳۰۰ تومان هزینه داشته باشد. در این میان برخی از خودروها از پرداخت عوارض معاف هستند. خبرگزاری مهر خبری منتشر کرده مبنی بر اینکه احمد دنیا مالی رییس کمیسیون عمران شورای شهر تهران از بررسی یک فوریت لایحه اخذ عوارض از معابر خاص خبر داده که شامل تمامی تونل ها و بزرگراه های پایتخت می شود. وی گفت: قرار نیست سرمایه گذاری هایی که در سطح شهر تهران می شود، مانند ساخت تونل، پل و بزرگراه از جیب مردمی که خودرو ندارند، گرفته شود. عادلانه این است افرادی که از این معابر استفاده می کنند، مالیات یا عوارض راه را بپردازند که خوشبختانه امکانات و زیربناهای این کار فراهم است. در لایحه پیشنهادی شهرداری به شورا معابری که قرار است در صورت موافقت شورا تردد از آنها پولی شود مشخص شده است. در لایحه مجوز اخذ عوارض تردد از معابر خاص شهری در یکی از ماده واحده های خود اعلام کرده است تونل های «نیایش»، «توحید»، «رسالت» و پل طبقاتی «صدر» به عنوان  معابر خاص برای اخذ تردد در نظر گرفته شوند و مبلغ ۳۰۰ تومان به صورت الکترونیکی از هر خودرو برای هر بار عبور از این مسیرها اخذ شود. در این لایحه پیشنهاد شده که خودروهای برقی، هیبریدی، خودروهای امدادی، آمبولانس، خودورهای عمومی ، انتظامی ، نظامی ، خودروهای معلولان و خودروهای حمل و نقل عمومی و حمل مسافر از جمله تاکسی و اتوبوس و خودروهایی که از شهرداری مجوز دارند از پرداخت عوارض مستثنی هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :