آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6822
تاریخ انتشار : 14 اسفند 1390 0:36
تعداد بازدید : 491

رشد بی سابقه درآمد شرکت های عرضه کننده نرم افزارهای ویدیوکنفرانس

آی دی سی استقبال گسترده بخش های مختلف بازار از جمله سازمان های بهداشتی و درمانی، نهادهای آموزشی و دانشگاه ها، موسسات مالی و غیره از ویدیوکنفرانس را مهم ترین علت رشد درآمدهای عرضه کنندگان این راهکارها دانسته است.

همکاران سیستم- یافته‌های شرکت پژوهشی داده‌های بین‌المللی (آی‌دی‌سی) نشان می‌دهد که درآمد شرکت عرضه‌کننده راهکارهای نرم‌افزاری در دنیای ویدیوکنفرانس‌ها و همایش‌های راه دور در سال ۲۰۱۱ با رشد بی‌سابقه‌ای به رقم 7/2 میلیارد دلار رسیده است.
به گفته وب سایت شرکت آی‌دی‌سی، بازار راهکارهای مربوط به ویدیو کنفرانس‌ها و همایش‌های راه دور در هر دوره سه ماهه از سال ۲۰۱۱ به نسبت دوره سه ماهه قبلی حدود ۱۹ درصد و در مقایسه با کل سال ۲۰۱۰ حدود 6/24 درصد رشد داشته است. رشد بازار این فناوری‌ها در سال ۲۰۱۰ به نسبت سال قبل از آن فقط 6/14 درصد بوده است.
کارشناسان شرکت آی‌دی‌سی استقبال گسترده بخش‌های مختلف بازار از جمله سازمان‌های بهداشتی و درمانی، نهادهای آموزشی و دانشگاه‌ها، موسسات مالی، حقوقی و قانونگذاری، کارخانه‌ها و شرکت‌های خرده فروشی از ویدیوکنفرانس را مهم‌ترین علت رشد درآمدهای عرضه‌کنندگان این راهکارها دانسته‌اند.
بازار تجهیزات زیرساخت‌های سخت‌افزاری مربوط به ویدیوکنفرانس‌ها نیز در سال ۲۰۱۱ به رقم درآمدی 8/314 میلیون دلار رسیده است که این میزان در مقایسه با سال قبل از آن 6/21 درصد کاهش داشته است.بر اساس یافته‌های شرکت آی‌دی‌سی هم اکنون شرکت‌های سیسکو و پُلی‌کام بیشترین بخش‌های این بازار در اختیار خود دارند. گزارش فروش شرکت سیسکو در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۱ نشان می‌دهد، درآمد این شرکت در این بازار، در مقایسه با سال قبل ۳۵ درصد رشد
 داشته است.
بنابر این گزارش، در سه ماهه چهارم سال گذشته بیش از 3/54 درصد از این بازار در اختیار شرکت سیسکو قرار داشته است و درآمد سیسکو از این بازار را 7/48 درصد افزایش داده است. شرکت پلی‌کام نیز در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۱ رشدی 2/15 درصدی در این زمینه را تجربه کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :