آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68249
تاریخ انتشار : 20 بهمن 1393 11:5
تعداد بازدید : 928

در نتیجه کاهش حجم واردات در ماه گذشته

احتمال رشد قیمت کالاهای کامپیوتری افزایش یافت

در پی کاهش قیمت دلار آزاد در هفته گذشته برخی از فعالان بازار کامپیوتر قیمت ها را کاهش دادند.

مریم عسگری
فناوران- کسبه بازار کامپیوتر و تجهیزات دیجیتال هفته گذشته اعلام کرده بودند که امکان کاهش بیشتر قیمت ها وجود ندارد و حتی در صورت ارزان شدن دلار آزاد قیمت ها در بازار کاهش نخواهد یافت.
با این حال از اوایل هفته قیمت کالاهای کامپیوتری و برخی از کالاهای دیجیتالی در حدود 5 تا 30 هزار تومان کاهش یافته است.  
در پی این اتفاق خریداران کالاهای کامپیوتری نیز برای خرید به بازار مراجعه کرده و میزان تقاضا از بازار نسبت به هفته قبل افزایش یافته است.
این درحالیست که برخی از خریداران همچنان به امید کاهش بیشتر قیمت ها از خرید کالای مورد نظر خودداری کرده و معتقدند قیمت ها در بازار ارزان تر از قبل می شود.
در این زمینه فعالان بازار می گویند: ممکن است در پی کاهش نرخ دلار آزاد ناچار به کاهش بیشتر قیمت ها شوند. ولی این احتمال هم وجود دارد که نرخ دلار آزاد و درهم روندی صعودی در پیش گرفته و در بازار شاهد رشد قیمت ها باشیم.
محمد فرهمند یکی از فعالان بازار کامپیوتر در این باره می گوید: به غیر از این مورد در ماه های گذشته به دلیل تشدید نوسان نرخ دلار آزاد حجم واردات کالا به شدت کاهش یافته است و به نظر می رسد در ماه های آینده با کاهش موجودی در بازار مواجه شویم که نتیجه چنین اتفاقی رشد بیشتر قیمت هاست.
وی می گوید: به همین دلیل گروهی از خریداران برای خرید کالای مورد نیاز از بازار اقدام کرده و بازار رونق گرفته است.یکی دیگر از فعالان بازار هم با بیان این مطلب که بازار کامپیوتر کاملا غیر قابل پیش بینی است می گوید: در هفته جاری نرخ دلار آزاد تا رقم سه هزار و 380 تومان کاهش یافت ولی ممکن است روندی نزولی نرخ دلار آزاد ادامه نیافته و با افزایش نرخ دلار و در پی ان قیمت کالاها مواجه شویم.
کارشناسان بازار نیز وضعیت بازار را غیر قابل پیش بینی کرده و اعلام کردند در چنین شرایطی بهتر است خریداران از کاهش قیمت ها  استفاده کرده و کالای مورد نیاز خود را خریداری کنند. زیرا ممکن است در ماه آینده با کاهش حجم موجودی مواجه شویم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :