آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68260
تاریخ انتشار : 20 بهمن 1393 11:25
تعداد بازدید : 889

اعلام برنامه های وزیر ارتباطات برای سازمان فضایی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان انتقال سازمان فضایی ایران به زیرمجموعه این وزارتخانه گفت: با استفاده از توان متخصصان فضایی کشور ماهواره بومی طراحی خواهیم کرد.

فناوران- محمود واعظی در مراسم افتتاح پروژه های پست بانک ایران گفت: جلسه ای با مسوولان سازمان فضایی ایران و پژوهشگاه فضایی داشتم و از نزدیک مشکلات این سازمان را جویا شدم.وی با بیان اینکه امیدواریم در آینده نزدیک سازمان فضایی و پژوهشگاه ذیل آن به وزارت ارتباطات منتقل شود،افزود: پروژه های فضایی کشور با قوت به کار خود ادامه خواهند داد.
واعظی با بیان اینکه قرار است در حوزه ماهواره های مخابراتی، سنجش از دور و ماهواره های صدا و سیما پروژه هایی مانند گذشته دنبال شود، ادامه داد: با کمک دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی ادامه راه گذشته را در جهت طراحی ماهواره های بومی پی می گیریم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه مدیریت بر سازمان فضایی مانند سایر بخش های وزارت ارتباطات انجام خواهد شد، گفت: بخش خصوصی در کنار بخش دولتی در جهت اقتدار علمی در حوزه فضا می تواند گام های موثری بر دارد.
وی در مورد راه اندازی خدمات بانکداری موبایل در کشور نیز افزود: دولت و بانک مرکزی به عنوان رگولاتور حوزه بانکی کشور در ارایه خدمات بانکی در بستر موبایل اعتقاد دارند، اما باید مباحث امنیتی این طرح نیز برطرف شود و پس از آن مجوز لازم برای ارایه این خدمات داده خواهد شد.
واعظی با بیان افتتاح ۲۷۸ پروژه در حوزه پست بانک توضیح داد: با راه اندازی نسل سوم و چهارم موبایل در شبکه ملی اطلاعات امیدواریم در آینده همه فعالیت های بانکی مردم از طریق موبایل صورت گیرد. همچنین با راه اندازی دولت موبایل، خدمات دولتی می تواند بر بستر تلفن همراه به مردم در هر جای کشور ارایه شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :