آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 6827
تاریخ انتشار : 14 اسفند 1390 0:47
تعداد بازدید : 319

استانداران، رییس کارگروه استانی ستاد پشتیبانی از واحدهای تولیدی شدند

با ابلاغ وزیر صنعت، معدن و تجارت، از این پس استانداران هر استان به عنوان روسای کارگروه استانی ستاد تسهیل امور و پشتیبانی از واحدهای تولیدی و شهرک های صنعتی محسوب می شوند.

 براساس این ابلاغیه که بر مبنای مصوبه ستاد مرکزی تسهیل امور و پشتیبانی از واحدهای تولیدی و شهرک‌های صنعتی صادر شده است، استانداران مسوول پیگیری و رسیدگی به مسایل و مشکلات واحدهای تولیدی در استان‌ها خواهند بود.
براین اساس، روسا و سرپرستان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها به عنوان دبیران این کار گروه‌ها تعیین شده‌اند و تقاضاهای وارده را مورد رسیدگی قرار داده و در دستور کار کارگروه قرار خواهند داد.
این اقدام به منظور سهولت و تسریع در بررسی و تصمیم‌گیری درباره  رفع مشکلات واحدهای تولیدی انجام شده است. براساس این ابلاغیه، از این پس کارگروه‌های استانی به ریاست استانداران و دبیری روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و عضویت اعضا متناظر ستاد مرکزی در استان (مدیران کل و مدیران بانک‌ها) تشکیل و نسبت به اخذ تصمیم‌های مقتضی برای حل مشکلات واحدها اقدام خواهند کرد.
با صدور دستور تشکیل مستمر جلسات کارگروه‌ها توسط استانداران و با بررسی دقیق و کارشناسی مسایل و مشکلات واحدها در گروه‌های کارشناسی، آن دسته از تصمیم‌های متخذه درکارگروه که با رعایت قوانین و مقررات اتخاذ می‌شود و در حیطه مسوولیت‌های استانی دستگاه‌هاست، با ابلاغ دبیر کارگروه استانی به دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط اجرایی
 خواهد شد.
همچنین مواردی که نیاز به اخذ نظر دستگاه‌های ملی داشته باشند،پس از بحث و بررسی و تنظیم متن تصمیم در کارگروه استانی، ‌توسط دبیر کارگروه به دبیرخانه مرکزی ستاد برای سیر مراحل تصویب و ابلاغ منعکس می‌شود.
جلسات ستاد تسهیل امور وپشتیبانی از واحدهای تولیدی و شهرک‌های صنعتی با برگزاری دو دور سفر به تمامی استان‌های کشور در سال گذشته و سال جاری  توانست با استفاده از اختیارات تفویض شده ناشی از اصل 127 قانون اساسی و با اتخاذ تصمیمات اجرایی در خصوص رفع برخی مشکلات واحدهای تولیدی اقدامات موثری انجام دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :