آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68419
تاریخ انتشار : 25 بهمن 1393 11:15
تعداد بازدید : 986

امضای تفاهم‌نامه میان وزارت آموزش و پرورش و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای‌

بازی های رایانه ای به مدرسه می روند

دوشنبه هفته گذشته بیستم بهمن ماه وزارت آموزش و پرورش و بنیاد ملی بازی های رایانه ای در جهت هم افزایی تولید، معرفی و استفاده صحیح از بازی های رایانه ای تفاهم نامه امضا کردند.

فناوران-  به منظور همسویی و هم افزایی در جهت تولید، معرفی و استفاده صحیح از تولیدات فاخر در زمینه بازی های رایانه ای در سازمان دانش آموزی تفاهم نامه ای بین معاونت پرورشی و فرهنگی به نمایندگی حمیدرضا کفاش و بنیاد ملی بازی های رایانه ای به نمایندگی ذبیح الله فیض آبادی منعقد شد.
توسعه فرهنگ صحیح استفاده از بازی های رایانه ای در بین دانش آموزان، هدایت و نظارت بر تولیدات و محصولات بازی های یارانه ای ویژه مدارس، نیازسنجی و آسیب شناسی بازی های رایانه ای به منظور اتخاذ تصمیمات مدیریتی و توسعه و تبلیغ فرهنگ استفاده از تولیدات ایرانی– اسلامی در بین دانش آموزان بخشی از اهداف این تفاهم نامه است.
محورهای فعالیت این تفاهنامه همکاری در جهت نشر و توزیع بازی های فاخر ایرانی در مدارس، همکاری و مشارکت در برگزاری مسابقات رایانه ای بین مدارس، برپایی نمایشگاه عرضه تولیدات بازی های رایانه ای در مدارس، ساخت بازی های آموزش محور ویژه دانش آموزان و برگزاری دوره های آموزشی – توجیهی ویژه مربیان منتخب سراسر کشور است.
همچنین کمیته مشترک به منظور تدوین فعالیت های مصوب و پیگری مصوبات مورد توافق طرفین، کمیته ای متشکل از مدیران و کارشناسان دو مجموعه حسب نظر معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای تشکیل خواهد شد.
  آموزش با بازی های رایانه ای
حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: پیش از امضای تفاهم نامه در بنیاد ملی بازی های رایانه ای مذاکراتی و جلسات
 کارشناسی در زمینه راه یابی بازی های رایانه ای مناسب به مدارس برگزار شد. 
وی با بیان اینکه این تفاهم نامه با هدف بهره مندی  دانش آموزان و فرهنگیان از تولیدات داخلی منعقد می شود، افزود:  این تفاهم نامه از  جهتی ارزشمند است که مصرف کننده آن بیشتر دانش آموزان هستند و آموزش و پرورش با بهره گیری از بازی های رایانه ای که بسیار جذاب است می تواند دانش آموزان را  با مفاهیم آموزشی و تربیتی و تربیت بدنی که در بازی ها گنجانده شده است آشنا کند و با این روش  توسعه آموزشی و پرورشی اتفاق می افتد.
کفاش افزود: سازمان دانش آموزی که یک سازمان تازه نفس قوی و دارای شعب متعدد در سطح کشور است می تواند در سرعت بخشی  و  عملیاتی شدن این تفاهم نامه تاثیر گذار باشد.
  در جست وجوی لشگر بازی ساز 
همچنین ذبیح الله فیض آبادی مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای در این مراسم گفت: بیش تر مخاطبان بازی های رایانه ای دانش آموزان هستند و امضای این تفاهم نامه در جهت سالم سازی، فرهنگ سازی و هدایت دانش آموزان به سوی استفاده از محصولات تولید داخلی است.
مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای  با یادآوری اینکه هر صنعتی نیاز به نیروی انسانی متخصص دارد، توضیح داد:  پایه های نیروی انسانی  در همین 12سال آموزش ابتدایی و متوسطه اتفاق می افتد. امیدوار هستیم که در بعد آموزش ساخت بازی رایانه ای به جهت ایجاد یک لشگر انبوه انسانی برای پشتیبانی از این صنعت بتوانیم با آموزش و پرورش همکاری داشته باشیم. 
فیض آبادی به دغدغه های فرهنگی آموزش و پرورش پرداخت و گفت: آموزش و پرورش یک نهاد بسیار بزرگ و موثر فرهنگی  است که آینده سازان کشور را تربیت می کند و  همچنین  شکل دهی شخصیت افراد را بر عهده دارد ما امیدوار هستیم که در حوزه بازی های رایانه ای بتوانیم در جهت فرهنگ سازی و تربیت نیروی انسانی با آموزش و پرورش همکاری داشته باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :