آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68420
تاریخ انتشار : 25 بهمن 1393 11:17
تعداد بازدید : 881

وزیر ارتباطات:

اپراتورهای تلفن همراه اجازه افزایش تعرفه ندارند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سیاست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر افزایش تعرفه ها نبوده و ما اجازه هیچگونه افزایش تعرفه را به اپراتورهای تلفن همراه نخواهیم داد.

فناوران- محمود واعظی درباره تشعشعات و مضرات امواج دکل های مخابراتی گفت: متاسفانه در این زمینه پارادوكس جدی وجود دارد اما آنچه كه روشن است ما برای كاهش خطرات ناشی از تشعشعات این وسایل به نصب بی. تی. اس های بیشتر و در فواصل كمتری در مناطق مختلف كشور نیاز داریم. واعظی گفت: سیاست دولت توسعه امكانات و زیرساخت های ارتباطی در روستاها و مناطق كم برخواردار است كه در همین راستا ۸ هزار روستا از امكانات اینترنتی برخوردار شده اند و امیدواریم تا پایان سال ۹۴ تعداد روستاهای مجهز به خدمات اینترنتی را به ۳۰ هزار روستا برسانیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینكه برخورداری از امكانات اینترنتی زمینه لازم برای آموزش های مجازی را نیز در روستاها فراهم می سازد ادامه داد: امیدواریم تا پایان دولت تمامی روستاهای كشور مجهز به اینترنت شوند.
وی همچنین افزود: بر همین اساس روستاهایی كه جمعیت آنها از ۲۰ خانوار بیشتر است از امكانات ارتباطی و پست برخوردار بوده و با برنامه ریزی های جدیدی كه در وزارت انجام شده است این برخوداری از این امكانات به روستاهای بالای ۱۰ خانوار نیز توسعه پیدا می كند.
واعظی گفت: از جمله اقدامات دیگری كه برای توسعه امكانات در روستاها و مناطق كم برخوردار در دولت پیگیری شده بحث خدمات پستی بوده كه تاكنون به ۱۴ هزار روستا خدمات پست بانك ارایه كردیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در حاشیه آیین افتتاح پروژه های ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی در جمع خبرنگاران گفت: امروز شاهد راه اندازی مركز بین المللی فناوری ارتباطات در مشهد هستیم كه می تواند زمینه مناسبی را جهت پاسخگویی و ارایه خدمات لازم در امور ارتباطی داخل كشور و خارج كشور برای شهروندان مشهدی و نیز سایر استان های همجوار فراهم كند. محمود واعظی گفت: از جمله خدمات مهم این مركز بین المللی در مشهد كاهش مراجعات به شهر تهران از طریق ساماندهی تمامی امور بین المللی در این كلانشهر است. وی اضافه كرد: توسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات و ارتباطات در خراسان رضوی به دلیل وسعت جغرافیایی و جایگاه مذهبی كه در كشور دارد از اهمیت بالایی برخوردار است. در همین راستا باید برنامه ریزی های گسترده ای در راستای توسعه زیرساخت های ارتباطی و اطلاعاتی در این استان انجام شود. وی افزود: بیشترین پروژه هایی كه امروز به بهره برداری رسید در زمینه های تلفن همراه، پهنای باند و افزایش کانال های داخلی و خارجی است. امیدواریم بهره برداری از این پروژه ها بستر و زیرساخت مناسبی برای تشكیل و آغاز دولت الكترونیك در خراسان رضوی باشد تا مردم بتوانند با راه اندازی دولت الكترونیك به شكل مطلوب تر و صحیح تری نیازهای خود را در حوزه ارتباطی و فناوری های آن برطرف كنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :