آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68424
تاریخ انتشار : 25 بهمن 1393 11:23
تعداد بازدید : 697

نصب کارت خوان در تاکسی های پایتخت از سال آینده

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: تاکسی های پایتخت تا سال آینده به دستگاه کارت خوان مجهز می شوند.

خبرگزاری مهر- ابوالفضل قناعتی افزود: ما به دنبال راه اندازی سیستم جامعی هستیم که بتوانیم خدمات بیشتری را به مردم ارایه دهیم و این خدمات بیشتر از کارت کشیدن مسافر باشد.
وی افزود: بر این اساس با چندین شرکتی که می توانند به تاکسیرانی تهران خدمات الکترونیکی دهند صحبت شده تا اگر شرایط فنی آن و برنامه ای که دارد در مزایده تاکسیرانی اعلام شود ضمن اینکه کیفیت و کمیت آن نیز سنجیده شود که پس از آن بتوانیم این سیستم را در تاکسی ها داشته باشیم.
وی افزود: در واقع با این سیستمی که تعریف شده شهروندان می توانند با سامانه ای که در موبایل ها تعریف می شود با ارسال پیام تاکسی درخواست کنند تا اولین تاکسی در نزدیکی شخص حضور یابد ضمن اینکه مدت زمانی که تاکسی به محل می رسد نیز به مسافر اعلام می شود. قناعتی گفت: همچنین قیمتی که برای تاکسی تعیین شده نیز به مسافر اعلام می شود و با دستگاه کارتخوانی که برای تاکسی نصب شده مسافر می تواند مبلغ را از کارت خود بکشد.
وی گفت: اگر این سامانه راه اندازی شود نظارت بر تاکسی ها بیش از گذشته می شود. در واقع تاکسی ها با این سامانه کنترل می شوند که یا در مدار کار می کنند یا تاکسی بدون استفاده است ضمن اینکه رقم هایی را که دریافت می کنند نیز در سیستم مرکزی قابل 
کنترل است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :