آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68428
تاریخ انتشار : 25 بهمن 1393 11:28
تعداد بازدید : 683

اخطار به مجری اتصال فیبر نوری منازل

معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات گفت: دوره انحصار اپراتور اتصال فیبر نوری منازل در تابستان سال ۹۵ به اتمام می رسد این درحالی است که این اپراتور تاکنون کار جدی برای اجرای این پروژه انجام نداده است.

خبرگزاری مهر- صادق عباسی شاهکوه درباره آخرین وضعیت پروژه اتصال فیبر نوری به منازل (FTTX) که توسط اپراتور «ایرانیان نت» باید اجرایی شود گفت: این اپراتور نسبت به تعهداتی که در پروانه دارد بسیار عقب است و تاکنون کار جدی بر روی این پروژه انجام نداده است. وی از اعلام تذکراتی به این اپراتور خبر داد و گفت: امیدواریم با این تذکر این اپراتور نسبت به جبران عقب ماندگی خود در این پروژه اقدام کند. 
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان عظیم بودن پروژه اتصال فیبر نوری به منازل و اماکن تجاری با توجه به تعهداتی که برای این اپراتور در پروانه دیده شده است، گفت: در دنیا رویکرد پروانه ای که مبتنی بر یک تکنولوژی خاص باشد کمتر دیده می شود و چند سالی است که رگولاتوری های مختلف سعی دارند فعالیت اپراتورهای ارتباطی را مستقل از تکنولوژی و بدون محدودیت تعریف کند.
وی افزود: بر این اساس پروانه اپراتور فیبر نوری نیز که مبتنی بر یک تکنولوژی خاص است در زمان فعلی توجیه فنی و اقتصادی ندارد اما زمانی که این پروانه به این اپراتور داده شد توجیه داشت.
وی با بیان اینکه تابستان سال ۹۵ انحصار پروژه اتصال فیبر نوری به اتمام می رسد افزود: پس از این زمان سایر اپراتورهای دارای پروانه ارتباطات ثابت باند پهن می توانند شبکه فیبر نوری ایجاد کنند.
عباسی با بیان اینکه در پروانه فعالیت این اپراتور فرآیند اخطار و تذکر اول، اخطار دوم، جریمه، تعلیق و لغو پروانه در چارچوب و زمان مشخصی دیده شده است، گفت: تاکنون یک اخطار به این اپراتور داده شده است.
گفتنی است ۲۰ درصد سهام پروژه اتصال فیبر نوری منازل متعلق به دولت یعنی شرکت ارتباطات زیرساخت است. محمود واعظی وزیر ارتباطات پیش از این از رفع مشکلات این پروژه و تزریق ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری برای اجرای پروژه اتصال فیبر نوری منازل خبر داده بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :