آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68431
تاریخ انتشار : 25 بهمن 1393 11:31
تعداد بازدید : 537

اختراع اپل برای کنترل حرکتی تلویزیون و رایانه

اپل در دستاوردی که به معنی پایان استفاده از کنترل از راه دور تلویزیون و صفحه کلید رایانه است، طرح ثبت اختراعی را برای کنترل های حرکتی سه بعدی ارایه کرده است.

ایسنا- این سیستم از دوربین سه بعدی برای پیگیری حرکات بهره برده و از آن برای کنترل یک رابط روی صفحه نمایش استفاده می کند. اواخر سال 2014 اعلام شد که اپل شرکت Primesense را که حسگر کینکت را برای مایکروسافت تولید کرده بود، به قیمت 350 میلیون دلار خریده است؛ طرح ثبت اختراع جدید اپل به یک کنترل رابط کاربر سه بعدی مرتبط است. این فناوری روی تلویزیون اپل یا دستگاه های iOS قابل استفاده است. 
این طرح همچنین به توضیح چگونگی کار کاربران با این فناوری پرداخته است.
 برای مثال در سناریویی با استناد به یک نوار، کاربر دست خود را بالا برده تا گزینه پیگیری حرکت را فعال کند؛ اگر کاربر دستان خود را از میدان دید سخت افزار حسی خارج کند، نوار در پایین صفحه می افتد. همچنین کاربران می توانند رایانه های مکینتاش خود را با کشیدن دستشان به سمت بالا باز کنند. در سال 2013 شرکت اپل توانست حق ثبت اختراعی برای یک دوربین سه بعدی را به دست بیاورد.
این ابداع شامل سیستمی با قابلیت ثبت تصاویر دوبعدی وضوح پایین است که حتی پس از ثبت و پردازش تصاویر، می توان بر آنها تمرکز کرد. این کار با ثبت کل میدان نور یک تصویر مشابه فناوری موجود در دوربین های Lytro انجام می شود که بر اساس آن، تصاویر به جای دو بعد، به صورت سه بعدی ظاهر می شوند. بر اساس برگه های ثبت اختراع که در سال 2011 پر شده، عکاسان می توانند تصویر را ثبت و منطقه اصلی تمرکز را چندین بار تغییر دهند و تصاویر مختلف تولید کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :