آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68433
تاریخ انتشار : 25 بهمن 1393 11:35
تعداد بازدید : 599

از اسفندماه عملیاتی می‌شود

واریز 30 هزار تومان به حساب اتاق اصناف بابت صدور پروانه کسب

رییس اتاق اصناف ایران گفت: از ابتدای اسفندماه برای صدور هر پروانه کسب 30 هزار تومان به حساب اتاق اصناف واریز می شود که این بودجه برای بحث نظارت هزینه خواهد شد.


ایسنا- علی فاضلی در خصوص مشکلات بودجه ای سازمان های نظارت بر اصناف گفت: مطابق تبصره هفت ماده 72 قانون نظام صنفی، بودجه نظارتی فقط از محل اخذ جرایم دیده شده که این بودجه بسیار کم است. در همین راستا امسال پیشنهاد 40 میلیارد تومانی داده ایم که امیدواریم با حمایت نمایندگان مجلس به تصویب برسد تا بخشی از بودجه سازمان های نظارتی حل شود.
وی در مورد بودجه اصناف و عملکرد آن در نظارت و بازرسی بهتر گفت: متاسفانه سال گذشته از بودجه 14 میلیارد تومانی چیزی نصیب ما نشد و امسال اصناف پیشنهاد 40 میلیاردی داده که اگر به تصویب مجلس برسد، مشکلات نظارت و بازرسی حل خواهد شد. 
فاضلی همچنین گفت: بیش از 630 هزار واحد صنفی تولیدی کوچک فعالند ولی متاسفانه از حمایت نظام پولی و بانکی برخوردار نیستند و گسترش نظام دلالی غیر مولد آسیب شدیدی به اصناف وارد کرده است.  رییس اتاق اصناف ایران همچنین با بیان اینکه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده باید در کارگروه های مختلف، مراحل قانونی خود را سپری کند، افزود: کارگروهی برای اصلاح این قانون تشکیل شده و هر دو روز یک بار گزارشی از آن تهیه و اعلام می شود. نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :