آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68436
تاریخ انتشار : 25 بهمن 1393 11:40
تعداد بازدید : 725

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران:

استاندارد اجباری کالاهای آی تی لغو شد

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران عنوان کرد: استاندارد اجباری برخی کالاهای خاص آی تی از دستور کار سازمان استاندارد خارج و اطمینان به صنف سخت افزار رایانه بازگشت.

تسنیم- یکی دو ماهی می شود که در دستور کار قرار گرفتن استاندارد اجباری برای کالاهای فناوری اطلاعات توجه فعالان این بخش را به خود جلب کرده است.
استاندارد اجباری به این مفهوم است که کلیه تجهیزات سخت افزاری وارداتی بار دیگر باید از گیت استاندارد ایران که بعید است توانایی لازم برای شاخص سنجی قطعاتی چون CPU را داشته باشد، عبور کند. حالا با گذشت کمتر از یک ماه، سید مهدی میرمهدی رییس اتحادیه با بیان اینکه جلوی اجرای این اقدام گرفته شده است، گفت: اکنون توسط سازمان استاندارد، 32 قلم کالا مشمول استاندارد اجباری هستند که از قبل هم وجود داشته است. وی افزود: محصول و کالای جدیدی با بصیرت رییس سازمان استاندارد، به این لیست افزوده نشده و جلوی افزایش احتمالی قیمت محصولات آی تی گرفته شد. رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران درباره برخی کالاهای آی تی که قرار بود پیش از این توسط سازمان استاندارد، مجددا استانداردسنجی شوند گفت: پردازنده (CPU)، هارد، رَم، مادربورد و برخی دیگر از اقلام قرار بود که در داخل استاندارد سنجی شوند. چنین امکانی در داخل کشور وجود ندارد و از این جهت جلوی اجرای مصوبه گرفته شد.
 


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :