آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68437
تاریخ انتشار : 25 بهمن 1393 11:41
تعداد بازدید : 860

افزایش 40 درصدی تلاش دولت ها برای حرف کشیدن از توییتر

توییتر خبر از افزایش تلاش دولت ها برای به دست آوردن اطلاعات کاربران از طریق این شبکه اجتماعی داد.

ایسنا- شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرد درخواست های دولتی از این شبکه برای دریافت اطلاعات کاربران در نیمه دوم سال گذشته میلادی ۴۰ درصد افزایش یافته و در این میان بیشترین درخواست ها از جانب ترکیه و روسیه بوده است.
بر اساس گزارش توییتر هر چند طی شش ماه گذشته آمریکا با ۱۶۲۲ درخواست هنوز بیشترین آمار را دارد ولی درخواست های ترکیه و روسیه طی این مدت افزایش قابل توجهی داشته است. مجموع درخواست های دولتی برای اطلاعات حساب کاربران این شبکه اجتماعی در سرتاسر جهان ۲۸۷۱ مورد بوده است. این آمار نسبت به شش ماه اول ۲۰۱۴ که ۲۰۵۸ مورد بوده افزایش چشمگیری یافته است.
توییتر طی انتشار گزارشی اعلام کرد ترکیه با ۳۵۶ مورد درخواست برای اطلاعات کاربران در رده دوم این فهرست قرار گرفته است. این کشور به دلیل افشای اطلاعات فسادهای دولتی در شبکه های اجتماعی، سال گذشته توییتر و دیگر رسانه های اجتماعی را فیلتر کرد. 
جرومی کسل از مدیران بلندپایه توییتر گفت: درخواست های ترکیه بیش از ۱۵۰ درصد افزایش یافته است. ما با تمام این درخواست ها برای ارایه اطلاعات کاربران موافقت نمی کنیم.
کسل افزود: مقامات روسی سال گذشته مسدود شدن حساب های کاربری “افراطیون” را خواستار شدند. در شش ماه گذشته درخواست برای اطلاعات کاربران در روسیه از صفر به بیش از ۱۰۰ مورد رسیده است.
توییتر خبر داده است که جهش در درخواست های روسیه پس از تصویب “قانون وبلاگ نویسی” در این کشور اتفاق افتاده که خواستار ثبت نام وبلاگ نویسان و پایبندی آنها به مقررات سختگیرانه تر است زیرا در غیر این صورت با جریمه سنگینی مواجه خواهند شد.
تعداد درخواست های دولتی در آمریکا برای دریافت اطلاعات کاربران ۲۹ درصد افزایش یافته که توییتر با ۸۰ درصد آنها موافقت کرده است. در این میان ژاپن با ۲۸۸ درخواست به رده سوم آمده و این شبکه با ۳۶ درصد آنها موافقت کرده است. بیشترین درخواست ها برای حذف محتوا از سوی ترکیه بوده و از مجموع ۳۷۶ درخواست ۳۲۸ مورد از طرف ترکیه مطرح شده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :