آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68439
تاریخ انتشار : 25 بهمن 1393 11:50
تعداد بازدید : 841

کمپین حمایت از موسیقی در فضای مجازی

دانلود غیر قانونی ممنوع

کمپین «من از موسیقی حمایت می کنم» با هدف گسترش فرهنگ کپی رایت در موسیقی و پرهیز از دانلود غیرقانونی به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این کمپین با پیام کیهان کلهر آهنگساز و نوازنده سرشناس کمانچه و با حمایت تعداد قابل توجهی از اهالی موسیقی فعالیت خود را شروع کرد.
به گزارش خبرآنلاین کلهر در پیامی که برای جلب حمایت عمومی از این کمپین نوشته، آورده است: «برای این که موسیقی قدرت و قوت بگیرد، در راه بهبود و پیشرفتی واقعی، مستقل باشد و بتواند روی پای خودش بایستد، نخستین قدم این است که چرخه مالی سالم و کارآمد در موسیقی کشور فراهم شود. شرایطی که هنرمند بتواند از حرفه اش ارتزاق کند. دست یابی به چنین هدفی به نگاه مخاطبان و عموم مردم به کالای فرهنگی وابسته است. باید فرهنگ «به رسمیت شناختن حقوق صاحبان آثار» و فهم پیوندی که بین رشد موسیقی با اقتصاد آن وجود دارد، بین عموم مخاطبان جا بیفتد».
کلهر در ادامه پیشنهاد کرد: «نخست تا جای ممکن از دانلود و کپی غیر قانونی موسیقی پرهیز کنیم. دوم به این کمپین بپیوندیم و سوم این که دیگران را به عضویت در آن تشویق کنیم تا به این طریق، دامنه تاثیر آن گسترش پیدا کند و حرف ها و هدف هایش با صدای بلندتر به گوش دیگران برسد. هر کاری از دست مان برمی آید بکنیم تا صدای موسیقی ایران بلندتر شود.» شما می توانید در آدرس www.isupportmusic.ir به این کمپین سر بزنید و در شبکه های اجتماعی آن را دنبال کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :