آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68446
تاریخ انتشار : 25 بهمن 1393 11:57
تعداد بازدید : 753

درک عواطف و احساسات با تلفن همراه

محققان نرم افزار هوش مصنوعی جدیدی ارایه کرده اند که با نصب روی تلفن همراه آن را به وسیله ای مؤثر جهت درک احساسات کاربر و برنامه های روزمره اش تبدیل می کند.

خبرگزاری مهر- ابداع این نرم افزار بر مبنای تقلید از عملکرد مغز انسان است که در نتیجه آن برنامه های کاربردی متفاوتی در تلفن های همراه هوشمند نصب می شود که طیف گسترده ای از قابلیت ها را دارند، از آگاهی بهتر از برنامه های روزمره کاربر تا درک احساسات و عواطف. مغز این نرم افزار، تکنیکی نوین از هوش مصنوعی موسوم به “یادگیری عمیق” است که از نورون ها و سیناپس های شبیه سازی شده برای پردازش اطلاعات استفاده می کند. محققان دانشگاه کمبریج که این فناوری نوین را ارایه کرده اند از یک سری برنامه های محرک بصری جهت تقویت ارتباط میان نورون های مجازی به خصوص استفاده کرده اند. نتیجه این ابتکارعمل قادر ساختن سیستم به تشخیص چهره ها یا سایر ویژگی ها در تصاویر است، حال آنکه تا پیش از این چنین امکانی وجود نداشته است.
در نمونه اولیه سیستم جدید محققان دانشگاه کمبریج تلاش شده تا قابلیت تلفن همراه هوشمند برای تشخیص حرکات مختلف کاربر افزایش یابد. آنها از شتاب سنجی که به دور مچ دست بسته می شود جهت تهیه اطلاعاتی استفاده می کنند که مربوط به انجام فعالیت هایی نظیر خوردن یا مسواک زدن می شود. همچنین آنها تلاش می کنند تا از طریق این نرم افزار هوشمند و تشخیص صحبت های ضبط شده کاربر، به تلفن همراه قابلیت درک احساسات و عواطف کاربر را ببخشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :