آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68457
تاریخ انتشار : 25 بهمن 1393 12:12
تعداد بازدید : 575

سرمایه گذاری 848 میلیون دلاری اپل در انرژی های پاک

تیم کوک، مدیرعامل اپل به تازگی از بزرگ ترین و بلندپروازانه ترین پروژه انرژی پاک این شرکت خبر داد.

فناوران- تیم کوک اعلام کرد که اپل با همکاری شرکت First Solar و با سرمایه گذاری عظیم 848 میلیون دلاری نیروگاه خورشیدی به مساحت 526 هکتار در مونتری کالیفرنیا ایجاد خواهد کرد. 
برق تولیدی این نیروگاه می تواند ۶۰ هزار خانه، ساختمان و محوطه جدید اپل در دره سیلیکون و تمام دفاتر و فروشگاه های این شرکت در کالیفرنیا را تغذیه کند. تیم کوک می گوید دیگر وقت صحبت کردن در مورد انرژی پاک گذشته و اکنون وقت عمل است. 
امروزه خیلی از شرکت ها برای انرژی پاک کنفرانس و سخنرانی برگزار می کنند. اما اپل به جای این کارها یک قدم بزرگ در این راه برداشت و این کار بسیار ارزشمند است.
First Solar نیز تایید کرد که اپل مبلغ ۸۴۸ میلیون دلار برای پروژه انرژی پاک این شرکت در کالیفرنیا اختصاص داده و در ازای آن به مدت ۲۵ سال ۱۳۰ مگاوات از برق تولیدی این پروژه را دریافت خواهد کرد. First Solar این قرارداد را بزرگترین قرارداد در این صنعت برای دادن انرژی پاک به یک شرکت خواند.
اپل با این کار نه تنها یک قدم بزرگ در جهان برای استفاده از انرژی های پاک برداشته، بلکه می تواند در درازمدت در هزینه های شرکت نیز صرفه جویی کند. دیتاسنترهای این شرکت برق زیادی مصرف می کنند و اپل با این کار به جهانیان نشان می دهد که یک شرکت معظم می تواند درزمینه انرژی پاک سرمایه گذاری کند و از آن بهره ببرد.
اپل پیش از این نیز گفته بود که یک دیتاسنتر دیگر در آریزونا را با انرژی پاک تغذیه خواهد کرد. نیروگاه خورشیدی استفاده شده در این پروژه ۷۰ مگاوات برق تولید می کند که برای ۱۴ هزار و ۵۰۰ خانه در آریزونا کافی است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :