آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68482
تاریخ انتشار : 26 بهمن 1393 10:13
تعداد بازدید : 933

رییس سازمان نصر تهران:

سازمان نصر تهران عضو دایمی شورای راهبری موتورجست وجوی بومی شد

سازمان نصر تهران به عنوان نماینده بخش خصوصی فناوری اطلاعات، در شورای راهبری موتور جست وجوی بومی، جایگاه رسمی یافت.

فناوران- ناصرعلی سعادت، رییس این سازمان با اعلام این مطلب گفت: در نخستین جلسه ای که در شورای راهبری موتور جست وجوی بومی حضور یافتم، درخواست تغییر آیین نامه برگزاری این جلسه و ضرورت حضور نماینده سازمان نصر به عنوان متولی بخش خصوصی را ارایه کردم که  مورد توافق حاضران قرار گرفت؛ از این پس نماینده سازمان نصر تهران به عنوان عضو رسمی این شورا در جلسات حضور می یابد.
سعادت با اشاره به هدف و وظایف شورای راهبری موتور جست وجوی بومی ادامه داد: این شورا به دستور وزیر ارتباطات و با هدف عملیاتی سازی شبکه ملی اطلاعات تشکیل شده و متشکل از نمایندگان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان فناوری اطلاعات ایران، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و نمایندگان بخش خصوصی است.
سعادت با تاکید برحمایت سازمان نصر تهران از اقدامات دولت درخصوص ایجاد موتور جست وجوی بومی افزود: براساس مصوبات شورای راهبری موتور جست وجوی بومی، درحال حاضر بیش از170 میلیارد تومان برای حمایت از موتورهای جست وجو بودجه پیش بینی شده و سازمان نظام صنفی رایانه ای، به عنوان نماینده دایمی بخش خصوصی در این جلسات، حضور می یابد تا بر حسن تخصیص این بودجه به شرکت های خصوصی فعال پروژه نظارت کند.
رییس سازمان نصر تهران تاکید کرد: خوشبختانه با حمایت مثبت دولت تدبیر و امید از بخش خصوصی و مشارکت مستمر سازمان نصر در این جلسات، تلاش می شود تا بودجه و حمایت های دولت، موجب ایجاد رقابت سالم میان شرکت های خصوصی و در نهایت رشد و توسعه صنعت فناوری اطلاعات در کشور شود.
سعادت با ابراز خرسندی از تعامل مستمر دولت با صنف و سازمان نصر ادامه داد: خوشحالیم که حمایت های دولت تدبیر و امید درحد صحبت باقی نمانده و ما در عمل شاهد مشارکت و تعامل دوسویه دولت با بخش خصوصی هستیم.
رییس سازمان نصر تهران در مورد ضرورت حمایت از به ثمر رسیدن موتور جست وجوی بومی گفت: وقت آن رسیده تا بخش خصوصی به جای کناره گیری، انتقاد و ایراد گرفتن، درکنار دولت و نیات خیر دولت بایستد و با مشارکت در تصمیم سازی و تصمیم گیری های کلان وارد عمل شود؛ چراکه معتقدیم تنها با انتقاد کردن کاری صورت نمی گیرد.
سعادت همچنین در خصوص آمادگی سازمان نصر برای حمایت از پروژه های فناوری اطلاعات دولت گفت: سازمان نظام صنفی رایانه ای به واسطه فرصتی که از سوی دولت تدبیر و امید برای مشارکت فراهم شده، از تمام ظرفیت های خود برای حمایت از اشتغال زایی و توسعه کسب و کار و شکوفایی صنعت فناوری اطلاعات استفاده خواهد کرد.
او اضافه کرد: امیدواریم این تعامل و همکاری دولت با سازمان به عنوان نماینده قانونی صنف فناوری اطلاعات تداوم یافته و پررنگ تر شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :