آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68484
تاریخ انتشار : 26 بهمن 1393 10:15
تعداد بازدید : 1407

هشدار درباره شیوه جدید کلاهبرداری اینترنتی از ایرانیان

حمله هرمی ازآن سوی آب

اخیراً برخی شرکت های اینترنتی بدون آدرس مشخص تحت عناوین مختلف در خارج از ایران سربرآورده اند که با سرمایه مردم نوید کاذب درآمد هنگفت می دهند.

ایرنا - چندی است که ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز بدون تحقیقات دقیق با سرمایه گذاری در این شرکت های بدون آدرس و یا آدرس در کشوری کوچک سرمایه خود را در وضعیت ناپایداری قرار می دهند.
در همین خصوص شرکتی تحت عنوان بین المللی، مدعی همکاری با بیش از 10 هزار شرکت تبلیغاتی از جمله بسیاری از برندها و آژانس های معتبر جهانی شده است که روش های تبلیغات مختلف از جمله تبلیغ از طریق ایمیل، ویدئو، تلفن همراه و شبکه های اجتماعی را مورد استفاده قرار می دهد تا به درآمدزایی افراد کمک کند.
کسب درآمد از طریق اینترنت به وسیله تبلیغات که نیاز شرکت های صنعتی زیادی است و سالیانه حدود 130 میلیارد دلار در آن صرف می شود، از جمله پیام هایی است که در صفحه اینترنتی این شرکت قرار گرفته است.
شرکتی موسوم به ادروس (ADROWS) مدعی طراحی و توسعه سیستم کسب درآمد به وسیله متخصصان اینترنت و نخبگان بازاریاب است که با در اختیار گذاشتن کالاها، ابزار و استراتژی رمز وراز درآمد واقعی از طریق اینترنت را به مشتریان خود نشان می دهد.
گفت وگوی غیررسمی با برخی ایرانیان که به دلایل مختلف به عضویت این شرکت درآمده اند، نشان می دهد آدروس از طریق نوعی طرح هر می با جذب افراد سعی در گسترش شبکه ای از فعالان این شرکت دارد.
 طرح هر می نوعی مدل کسب و کار غیرپایدار است 
نتیجه فعالیت این نوع شرکت ها این است که تعداد اعضایشان به اندازه ای رشد می کند تا محدودیت جمعیت مشتاقان عضونشده موجب شود یافتن عضو جدید کم و بیش ناممکن شود.
در چنین وضعیتی جمعیت بسیار بالایی از اعضا، که گاهی تا 90 درصد کل هم می رسد، در لایه های پایینی قرار دارند و پولشان را از دست داده اند و در عوض شرکت و درصد کمی به پول رسیده اند. این در حالی است که شرکت نیز طبق قوانینش عمل کرده است.
اطلاعات برخی اعضای ادروس نشان می دهد اعضای این شرکت اینترنتی نیز برای عضویت اولیه باید دستکم پنج هزار دلار پرداخت و سپس از طریق تبلیغات برندهای مهم جهانی سود دریافت کنند.
در پایگاه اطلاع رسانی این شرکت اطلاعات کافی در مورد نحوه عضویت وجود ندارد و بیشتر مطالب مرتبط به نوع فعالیت تبلیغاتی است. براساس گفته های برخی اعضای این شرکت، صدها ایرانی اکنون تنها در مالزی به عضویت این شرکت درآمده اند. برخی آمارها نشان می دهد اعضای ایرانی این شرکت به دو تا سه هزار نفر می رسد. در پایگاه اطلاع رسانی این شرکت آدرسی در کشور بلیز ذکر شده است.
در تبلیغات ثبت شرکت در بلیز آمده است که این کشور بهشت سرمایه گذاران خارجی به دلیل قوانین سهل و ساده برای تجارت است و ثبت شرکت در این کشور کوچک نیاز به اجاره دفتر نیز ندارد. این وضعیت امکان ثبت شرکت هایی که قصد و نیتی غیر از تجارت درست را دارند، افزایش می دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :