آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68500
تاریخ انتشار : 26 بهمن 1393 10:39
تعداد بازدید : 670

رییس کمیسیون واردات اتاق بازرگانی ایران:

می خواهیم در ساختار اتاق بازرگانی خانه تکانی کنیم

تعدادی از اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی عنوان کردند، نگاه بالا به پایین اتاق به اعضا عامل ریزش ۳۰ درصدی کارت بازرگانی است.

خبرگزاری فارس- رییس کمیسیون سرمایه گذاری اتاق بازرگانی تهران، روسای کمیسیون مدیریت واردات و توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران گرد هم آمدند، روز گذشته گرد هم آمدند و به آسیب های پیش روی انتخابات هشتمین دوره هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران پرداختند. 
مجید رضا حریری رییس کمیسیون واردات اتاق بازرگانی ایران در خصوص نقش بخش خصوصی در احیای مطالبات سیستم تجاری کشور و برداشتن موانع و مقررات دست و پاگیر گفت: اتاق بازرگانی در دوره هفتم اگرچه آن طور که باید و شاید به وظایفش عمل نکرد، اما نشان داد که حرکت هیات نمایندگان رو به جلو بوده و می تواند به عنوان مشاور 3 قوه نقش خود را ایفا کند.
وی با بیان اینکه در سال های اجرای اصل 44 و واگذاری بخشی از وظایف دولت  100 میلیارد دلار به بخش خصوصی واگذار شده است که بیش از 90 درصد آن به خصولتی ها رسید و به بخش دولتی واقعی نرسید.
حریری با تاکید بر اینکه می خواهیم در ساختار اتاق بازرگانی خانه تکانی کنیم افزود: تغییر اصولی در ساختار ضروری است چرا که اکنون 85 درصد اختیارات در دست رییس اتاق است و اعضا یک درصد هم در تصمیمات موثر نیستند و امیدواریم هیات نمایندگان فقط به انتخاب هیات رییسه محدود نشوند.
وی در مورد نقش تشکل ها گفت: اگر تشکل ها را به عنوان بازوهای ریاستی و نهادهای تخصصی در نظر بگیریم، اتاق نقش مشاوره ای خود را به ویژه برای 3 قوه می تواند بیش از پیش ایفا کند. وی به ریخت و پاش ها و برخی رانت های خاص برای ورود به این دوره اتاق بازرگانی اشاره کرد و گفت: آنهایی که برای ورود به اتاق رقم های میلیاردی خرج می کنند، باید پرسید چه منافعی دارند که بعدا باید این هزینه ها را جبران کنند، چرا که هیچ کاسبی یک قرانش را جایی نمی گذارد تا دوزار جمع نکند.
وی اظهار امیدواری کرد تا اتاق بازرگانی از رییس محوری و حالت بروکراسی خارج شده تا اعضا بتوانند نظرات خود را در قالب عمل اجرا کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :