آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68598
تاریخ انتشار : 27 بهمن 1393 11:0
تعداد بازدید : 1107

دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران در گفت و گو با فناوران:

رفاه صنفی تنها زیر چتر قانون حاصل می شود

11بهمن ماه سال جاری، اصغر رضانژاد با دریافت حکمی از سوی هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران به عنوان دبیر منصوب شد و به این ترتیب هفتمین دبیر سازمان نیز در چهارمین دوره فعالیت هیات مدیره بر صندلی دبیری تکیه زد.
فخری زارع
رضانژاد بیش از سه سال است که کار صنفی را شروع کرده و به مدت دو سال در کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان به فعالیت پرداخته است. او معتقد است، بسیاری از کارها را می‎توان از طریق فرصت‎های قانونی پیش برد و نباید تنها پس از اینکه مشکلی پیش آمد، عکس‎العمل نشان داد.
 دبیر جدید نصر تهران برای ایجاد نظم در دبیرخانه خط قرمزهایی تعریف کرده است و در گفت و‎گویی با فناوران تاکید کرد که مصوبات هیات مدیره برای او و سایر اعضای دبیرخانه  لازم‎الاجراست و با افرادی که از این خط قرمز عبور کنند، برخورد خواهد کرد.

  ارتقای عملکرد دبیرخانه
رضانژاد با بیان این که ارتقای عملکرد دبیرخانه به عنوان یک دستور کار مشخص در مصوبات هیات مدیره بوده و روی آن تاکید بسیار شده است، گفت: در این خصوص نیازمند یک پکیج نرم‎افزاری بسیار ارتقا یافته هستیم از این رو به زودی روی سایت اطلاع رسانی می کنیم تا شرکت های نرم افزاری که توانایی دارند، بیایند RFP ارایه دهند. وی افزود: قطعا تا پایان بهار سیستم اطلاعاتی سازمان ارتقا می یابد به گونه ای که تمام افرادی که به نوعی با سازمان در ارتباط هستند از بستر اینترنت تعاملاتشان را انجام خواهند داد. او اضافه کرد: با راه‎اندازی این سامانه جدید در سازمان هر فرد دارای یک کارتابل می‎شود که می‎تواند از طریق موبایل نامه‎ها را ببیند و پیگیری کند.

  داشتن عملکرد پایایی و روایی دردبیرخانه
او همچنین با تاکید بر اینکه عملکرد دبیرخانه باید پایایی و روایی باشد، گفت: هم اکنون افراد مختلفی در سازمان به اشکال مختلف یک کار را انجام می دهند که این مورد باید اصلاح شود.
وی در عین حال تاکید کرد که دبیرخانه باید طبق روش مصوب هیات مدیره عمل کنند تا سنگ بر روی سنگ بند شود. اگر هم کسی پیشنهادی برای تغییر داشت می‎تواند ارایه دهد اما خودسرانه نباید روش را تغییر دهد.

  رعایت خطوط قرمز
رضانژاد با بیان اینکه یکسری خطوط قرمز برای دبیرخانه مشخص شده است که همه ملزم به رعایت آن هستند، گفت: مهم ترین خط قرمز اجرای مصوبات هیات مدیره است. قطعا اگر اعضای دبیرخانه این خطوط را رعایت نکنند امکان تغییر در دبیرخانه وجود دارد.
وی در ادامه افزود: یک موضوع بسیار مهم که به آن تاکنون توجهی نشده است، بحث قانون و رفاه صنفی زیر چتر قانون است. رضانژاد در توضیح افزود: به طور مثال در بحث فروشگاه های اینترنتی قانون‎گذار به درستی متولیان را تفکیک کرده و کارها کاملا مشخص است. به گفته او سازمان می‎تواند از منظر قانونی حق و حقوق خود را مطالبه کند و نباید تنها پس از آنکه تصمیمی غلط اتخاذ شد، اعتراض کند. 

  فقدان حمایت دولت از صنف IT
وی همچنین با ابراز نارضایتی از اینکه هیچ حمایتی از صنف فناوری اطلاعات نمی شود، گفت: جالب است که کسب و کار فناوری اطلاعات ارزش افزوده و ارزآوری زیادی برای کشور دارد اما حمایتی از آن صورت نمی گیرد.
 
  پیگیری مطالبات مشاوران حقیقی
دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای همچنین عنوان کرد: یکی از مصوبات مهم سازمان که نظر حاکمیتی روی آن بوده و به همه دستگاه‎های دولتی ابلاغ شده است، استفاده از نظرات مشاوران حقیقی تایید صلاحیت شده سازمان در امور IT سازمان‎هاست.
رضانژاد افزود: با وجودی که این امر برای سازمان‎های دولتی تکلیف شده است اما در استعلامی که از مشاوران 
حقیقی سازمان می‎گیریم، بازخورد مثبتی نمی‏بینیم. او گفت: در حال حاضر بسیاری از مشاوران تایید صلاحیت شده سازمان از حجم کاری که به آنها سپرده می شود، ابراز نارضایتی می‎کنند و به همین دلیل تمایلی به ارتقا رتبه خود ندارند. به گفته دبیر نصر تهران این وظیفه سازمان است که موضوع را به جدیدیت پیگیری کند تا مشاوران ترغیب شوند رتبه خود را افزایش دهند.

  امکان اشتغال در مراکز غیرتجاری
رضانژاد یکی دیگر از برنامه های سازمان را امکان اشتغال صنف فناوری اطلاعات در مراکز غیرتجاری دانست و گفت: مشاغل فناوری اطلاعات هم باید مانند سایر نظام مهندسی ها بتوانند از واحدهای مسکونی استفاده کنند.
وی اضافه کرد: در هر صورت باید شرایطی را فراهم کنیم که عضویت در سازمان برای فعالان صنف مهم باشد. 
دبیر سازمان در عین حال گفت: بحث بیمه و مالیات نیز از مباحث بسیار مهم است که در دستور کار هیات مدیره قرار دارد و دبیرخانه نیز پیگیر آن است تا به نتیجه‎ای معقول برسیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :