آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68630
تاریخ انتشار : 27 بهمن 1393 11:42
تعداد بازدید : 948

روند سپرده گذاری در بانک‎ها کند شد

با وجود اینکه طی دو سال گذشته میزان سپرده گذاری در بانک ها با رشد حدود 77 درصدی همراه بوده است، اما مقایسه دوره های اخیر حاکی از کند شدن روند سپرده گذاری هاست.


ایسنا- مانده سرمایه گذاری مدت دار در ترازنامه بانک‎ها تا پایان آذرماه به بیش از 522 هزار و 514 میلیارد تومان رسید که در مقایسه با رقم بالغ بر 432 هزار میلیاردی پایان سال قبل حدود100 هزار میلیارد تومان رشد دارد. در عین حال که مانده سرمایه گذاری در بانک ها نسبت به 295 هزار میلیارد تومان در آذر ماه سال 1391 حدود 77 درضد افزایش یافته است.
افزایش بیش از 20 درصدی سپرده گذاری در بانکها در 9 ماهه ابتدایی امسال نسبت به اسفند ماه سال گذشته در حالی اتفاق افتاده که مقایسه آن با تغییر 31 درصدی در همین دوره در سال قبل نسبت به سال 1391 نشان می دهد که از روند رشد سپرده گذاری ها حدود 11 درصد کمتر شده است. این در حالی است که در اوایل امسال بانک‎ها با تایید بانک مرکزی درباره ساماندهی سودهای سپرده بانکی به توافق رسیده و نرخ سود سپرده کوتاه مدت به 10 درصد و بلند مدت به حداکثر 22 درصد رسید. با توجه به اینکه در اواخر سال قبل، بانکها به طور مخربی در حالت رقابت برای دریافت سپرده های گرانقیمت بوده و با سودهای بالا مشتریان بیشتری جذب می کردند، اجرای دستورالعمل جدید سود سپرده نمی تواند در کند شدن رشد سرمایه گذاری در بانک‎ها در چند ماهه اول سال جاری بدون تاثیر باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :