آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68692
تاریخ انتشار : 28 بهمن 1393 10:26
تعداد بازدید : 1243

جشنواره بازی های مستقل تهران 21 میلیون تومان جایزه می دهد

نخستین جشنواره بازی های مستقل تهران روز گذشته در فرهنگسرای اندیشه آغاز شد و تا اول اسفند ادامه خواهد داشت.

فناوران- مدیرکارگاه اطلاع رسانی نخستین جشنواره بازی سازان مستقل تهران گفت: ایران به انجمن بین المللی بازی سازان رایانه ای پیوسته است که با این اتفاق ما به یک شبکه بزرگ جهانی می پیوندیم و این مساله می تواند فقر ما را در زمینه آموزش تا اندازه ای جبران کند چراکه ما با پیوستن به این انجمن می توانیم با دانشگاه های خارجی در ارتباط باشیم.
حسین حسینیان دبیر جشنواره بازی سازان مستقل رایانه ای نیز گفت: «آموزش، ارتباط و پیشرفت» شعار این جشنواره است و قرار است در کارگاه های آموزشی از بهترین اساتید در حوزه گیم برای آموزش بازی سازان مستقل رایانه ای استفاده شود. 
وی گفت: این جشنواره بهانه ای است برای معرفی بازی سازهای مستقل که هر کدام جداگانه در گوشه ای فعالیت می کنند. این جشنواره فرصتی است که هم بازی سازها همدیگر را بشناسند و هم ناشران داخلی با بازی سازها و بازی ها آشنا شوند.
دبیر جشنواره بازی سازان مستقل رایانه ای افزود: ۲۵۰ نفر در این جشنواره شرکت کرده اند و ۱۲ کارگاه در طول جشنواره برپا می شود. همچنین  بهترین بازی سازان مستقل از دیدگاه های مختلف مانند  قصه، خلاقیت، موسیقی و... انتخاب می شوند و آموزش و ارتباط هدف اصلی این جشنواره است.
دبیر نخستین جشنواره بازی سازان مستقل تهران گفت: ما در حال برداشتن اولین قدم ها هستیم و با توجه به اینکه بازی ها، بومی است امیدوارم استقبال خوبی از این بازی ها شود گرچه بازار ایران بسیار ضعیف است.
حسینیان گفت: جوایز جشنواره بازی سازان مستقل تهران شامل بهترین طراحی صدا و موسیقی ۳ میلیون تومان، بهترین طراحی گرافیگی ۳ میلیون تومان، بهترین طراحی بازی ۳ میلیون تومان، بهترین روایت قصه ۳ میلیون تومان، نوآورانه ترین بازی ۴ میلیون تومان وبهترین بازی مستقل ایران ۵ میلیون تومان است. اما جایزه اصلی که از سوی بنیاد ملی بازی های رایانه ای به برگزیدگان تعلق می گیرد تلاش بنیاد برای حضور بازی ها در بازارهای خارجی و ارتباط با ناشران داخلی و خارجی است.
متین ایزدی مدیر کارگروه آموزشی جشنواره بازی سازان مستقل رایانه ای تهران نیز گفت: کالبدشکافی بازی های موفق، «ارزش های فرازمینی»، «خیابان خونین»، «کارگاه هنر دیجیتال در بازی های مستقل» و «گیم بهتر است یا ثروت» که در ارتباط با تجاری سازی بازی های رایانه ای است عنوان کارگاه های آموزشی است که در طول جشنواره برگزار می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :