آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68703
تاریخ انتشار : 28 بهمن 1393 10:48
تعداد بازدید : 782

سنگاپوری ها نخستین اسکنر، چاپگر سه بعدی خانگی را ساختند

محققان سنگاپوری از نخستین چاپگر، اسکنر سه بعدی فشرده و چرخان رونمایی کردند.


ایسنا- این چاپگر که Blacksmith Genesis نام دارد، به کاربرانی که فاقد دانش استفاده از نرم افزار سه بعدی هستند، امکان اسکن هر جسم و ویرایش کردن مدل دیجیتالی شده روی رایانه و در نهایت چاپ کردن آن را در شکل سه بعدی می دهد.
این دستگاه که توسط محققان شرکت Blacksmith Group وابسته به دانشگاه فناوری نانیانگ طراحی شده است، در یک محفظه آلومینومی مشکی رنگ جاسازی شده و نوعی فناوری های تک به شمار می آید که وزن آن شش 
کیلوگرم است.
دستگاه مجهز به نمایشگر ال سی دی 5.08 سانتی متری، وای فای، خوانشگر یکپارچه شده کارت حافظه اس دی و اتصال یو اس بی برای چاپ آنی است.
برخلاف چاپگرهای سه بعدی تجاری دیگر، این دستگاه از نوعی پلت فرم چرخان  برای چاپ و اسکن بهره می برد و این پلت فرم به آن امکان اسکن گرفتن 360 درجه را می دهد. 
همچنین با استفاده از این پلتفرم، سامانه می تواند مولفه هایی تا حجم 6650 سانتی متر مکعب را چاپ کند و این حجم، دو برابر اندازه اقلام چاپ شده توسط چاپگرهای سه بعدی با اندازه مشابه در بازار است.
این چاپگر دارای تفکیک پذیری 50 میکرومتر است و بازدهی آن در مقایسه با چاپگرهای سه بعدی فشرده دیگر دو برابر دقیق تر است. 
اسکن کردن از اشیا با دوربین پنج مگاپیکسلی این سامانه فقط شش دقیقه زمان می برد و این سرعت، دو برابر بیش از اسکنرهای سه بعدی موجود در بازار است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :