آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 68708
تاریخ انتشار : 28 بهمن 1393 10:59
تعداد بازدید : 1281

گزارش فناوران از مجمع و انتخابات هیات مدیره تعاونی مصرف رایانه تهران

جنجال در انصار

اعضای اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران و نمایندگان پاساژهای کامپیوتری عصر یک‎شنبه در کانون اسلامی انصار گرد هم آمدند تا با برگزاری مجمع عمومی و انتخابات، اعضای هیات مدیره تعاونی مصرف رایانه تهران را مشخص کنند. این مراسم که بیش از 5 ساعت به طول انجامید، حواشی بسیار زیادی داشت و جلسه به تنش انجامید. در میان حاضران در جلسه، گروهی برای کسب کرسی های بیشتر در هیات مدیره تعاونی، خواسته‎هایی را مطرح می‎کردند و در برابر مخالفت رییس اتحادیه و هیات رییسه مجمع با جنجال و سر و صدا خواستار لغو انتخابات شدند. در نهایت کار به جایی رسید که هیات رییسه مجمع اعلام کرد انتخابات به هفته آینده موکول خواهد شد، اما این تصمیم نیز دوباره با مخالفت بسیاری از اعضای حاضر در جلسه مواجه شد و در این رابطه رای‎گیری به عمل آمد و با رای اکثریت، سرانجام کاندیداها خود را معرفی و رای گیری انجام شد. پس از رای گیری ترکیب 7 نفر اصلی و 3 نفر علی‎البدل هیات مدیره تعاونی مصرف رایانه تهران مشخص شد و آقایان صالحی، لواسانی، فرجی، حاجی خانی، مسیبی، محبی‎فر، جوراب‎چی، فدایی‎پور، فرهمند و نقوی توانستند از میان کاندیداها بیشترین رای را به خود اختصاص دهند و به هیات مدیره راه یابند. همچنین آقایان غنی زاده، کریم زاده و رضوی به عنوان بازرس اصلی و حشدری به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند. البته زمان درج این گزارش رییس اتحادیه در گفت‎و‎گو با فناوران اعلام کرد که لیست هیات مدیره تغییر خواهد کرد و هنوز در دست بررسی است. بنا بر گفته میرمهدی محمد فرجی به دلیل اینکه جواز کسب به نام او نیست از لیست خارج خواهد شد و نقوی نیز در جلسه حضور نداشته است. برای اطلاع از آنچه در این مراسم رخ داد، این گزارش را بخوانید.

فخری زارع
 آغاز به کار رسمی مجمع تعاونی
مجمع تعاونی مصرف رایانه تهران با انتخاب اعضای هیات رییسه و مشاور وزارت تعاون ساعت 17 روز یکشنبه آغاز به کار کرد و رضا حیدری رییس هیات مدیره مجتمع کامپیوتری پایتخت ریاست مجمع را برعهده گرفت.
وی در ابتدا توضیحاتی در خصوص سهام تعاونی مصرف رایانه و دلیل تاسیس آن ارایه داد و تاکید کرد: هدف از ایجاد این تعاونی ایجاد همدلی و وفاق بین اعضاست و نمی خواهیم در این خصوص دلخوری ایجاد شود.
حیدری در مورد اینکه چرا برگزاری مجمع دوبار به تاخیر افتاده است، گفت: یکی از دلایل بسیار مهم برگزار نشدن مجمع این بود که می خواستیم از همه صنف به خصوص پاساژهای کامپیوتری نماینده ای در انتخابات حضور داشته باشد. او تصریح کرد: قطعا اگر نماینده ای از پاساژها در ترکیب هیات مدیره تعاونی حضور داشته باشد، سرمایه را به نفع اعضا حفظ می کند.
در ادامه مشاور وزارت تعاون اعلام کرد که ترکیب اصلی هیات مدیره باید 3 نفره، 5 نفره و 7 نفره باشد که با رای‎گیری اعضای حاضر در جلسه، هیات مدیره 7 نفره را برای تعاونی مصرف رایانه انتخاب کردند.
تعداد اعضای هیات مدیره یکی از بحث های داغ مجمع بود که دو بار برای آن رای‎گیری صورت گرفت و با مخالفت صریح رییس اتحادیه همان ترکیب 7 نفره تصویب شد.
 معرفی کاندیداها و آغاز جنجال
با مشخص شدن تعداد هیات مدیره و بازرس از کاندیداها خواستند ثبت نام کرده و به ترتیب خود را معرفی کنند.
هنوز زمان زیادی از معرفی کاندیداها نگذشته بود که با گوشزد میرمهدی جو جلسه به هم ریخته شد.
کاندیداها هنگام معرفی خود از برنامه اشان برای سهولت واردات و غیره سخن گفتند که رییس اتحادیه اعلام کرد، این شرکت تعاونی کالایی را وارد نخواهد کرد.
او گفت: شرکت تعاونی تاسیس نمی‎کنیم که رقیب هم باشیم، بلکه می‎خواهیم سرمایه و آورده‎ای از صنف برای اعضای صنف حفظ شود.
میرمهدی در ادامه تاکید کرد: افرادی که به هیات مدیره تعاونی می‎آیند، بدانند اینجا فقط کار صنفی است و هیچ منافعی در برنخواهد داشت.
توضیحات میرمهدی در خصوص دلیل و ضرورت تشکیل تعاونی اعضای حاضر در جلسه را متقاعد نکرد و برخی اعتراض کردند که چرا این تعاونی همانند سایر تعاونی‎های دیگر واردات کالا ندارد. رییس اتحادیه نیز در پاسخ به اعتراض آنها گفت: صنف رایانه دارای مشکلات بسیار زیادی است و نمی خواهیم بجای آنکه مشکلی از روی دوش صنف برداریم، رقیب برای آنها ایجاد کنیم و کسب و کارشان را مختل کنیم.
 حق رای وکالتی و به هم خوردن نظم جلسه
هنوز اعتراضات در خصوص وارد نکردن کالا از طریق تعاونی ادامه داشت که موضوع دیگری مطرح شد که معرفی کاندیداها را به حاشیه کشاند.
در واقع هیات مدیره یکی از پاساژهای کامپیوتری اعلام کرد که از اتحادیه فاکسی دریافت کرده اند مبنی بر اینکه می توانند از دو نفر وکالت رای داشته باشند.
با مطرح شدن این موضوع سر و صدای زیادی به پا شد و سایر پاساژهای کامپیوتری اعتراض کردند که آنها چنین فاکسی دریافت نکرده اند. رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه با مطرح شدن حق رای وکالتی از سوی برخی از اعضا گفت: به هیچ وجه از نظر قانونی این امر پذیرفته نیست و از آنجایی که تعاونی در شرف تاسیس است باید رای دهندگان در مجمع حضور داشته باشند. پذیرفته نشدن آرای وکالتی در انتخابات هیات مدیره تعاونی نظم و نسخ جلسه را به هم ریخت و گروهی را به شدت عصبانی کرد به گونه ای که با صدای بلند و پرخاش خواهان برگزاری انتخابات در روز دیگری شدند. از آن طرف اعضایی که رای وکالتی نداشتند گروه دیگر را به دروغ محکوم کردند و از رییس اتحادیه خواستند به این موضوع رسیدگی کند تا شفاف شود فاکس از کجا ارسال شده است. در این بین رییس مجمع اعضا را به آرامش فراخواند و گفت: سال آینده برای صنف روزهای سختی به همراه دارد و اتحادیه و اعضا باید برای گذر از سختی‎ها پشت هم باشند. حیدری افزود: اگر می‎خواهیم به بلوغ صنفی برسیم باید همدیگر را تحمل کنیم و به خواسته‎های هم احترام بگذاریم. پس از صحبت‎های حیدری لغو کردن جلسه و موکول کردن انتخابات به روزی دیگر از سوی هیات رییسه مجمع به رای گذاشته شد که اکثریت با آن مخالفت کردند و به این ترتیب جلسه ادامه پیدا کرد.در ادامه جلسه کاندیداهایی که خود را معرفی نکرده بودند به طور مختصر خود را معرفی کردند و پس از 4 ساعت معطلی انتخابات صورت گرفت. 
اما با این وجود به گفته رییس اتحادیه شبهاتی در انتخاب برخی افراد وجود دارد که لیست نهایی هیات مدیره تعاونی پس از بررسی توسط اتحادیه اعلام خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :