آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 69864
تاریخ انتشار : 10 اسفند 1393 11:4
تعداد بازدید : 1038

رییس سازمان فناوری اطلاعات:

پیاده سازی کاداستر، امکان ارایه سرویس های تازه را فراهم می کند

به واسطه قرار دادن اطلاعات مکان محور در اختیار متخصصان داخلی امکان تولید انواع نرم افزارهای کاربردی بر بستر تلفن همراه به منظور ارایه خدمات و سرویس های متنوع به مردم فراهم می شود.


فناوران- نصراله جهانگرد در همایش مدیریت بهینه زمین و شهرها با کاداستر با بیان این مطلب اظهار داشت: تهیه یک پایگاه داده ملی از اطلاعات کاداستر می تواند تاثیر مستقیمی بر تمامی فعالیت های کشور در حوزه های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی داشته باشد.
وی با بیان این مطلب که تلاش های انجام شده در این حوزه از نظر علمی در تراز جهانی قرار دارد خاطرنشان کرد: نبود یکپارچگی در اجرا، موجب تاخیر در بهره برداری از اطلاعات این حوزه در ارایه خدمات جدید شده است.
معاون وزیر ارتباطات گفت: رد شش ماه گذشته بیش از 25 هزار برنامه در حوزه تلفن همراه توسعه پیدا کرده و در صورت  قرار دادن اطلاعات مکان محور در اختیار متخصصان داخلی، پیش بینی می شود که امکان عرضه 100 هزار نرم افزار در این بستر برای ارایه سرویس های جدید فراهم شود.
وی با اشاره به تلاش های در دست اجرا برای تحقق یکپارچگی اطلاعات در این حوزه تاکید کرد: هم اکنون همکاری میان مرکز آمار، سازمان ثبت اسناد، شهرداری و پست صورت گرفته است. بر همین اساس نیز هم اکنون یک ادبیات مشترک و زبان واحد برای آدرس دهی محقق شده با انجام پروژه های ملی در این بخش، امکان تعریف انواع سرویس ها و خدمات به صورت الکترونیکی در کشور فراهم خواهد شد.
رئیس سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور نیز با تاکید بر اینکه امروز اطلاعات مکان محور در بستر اجرای کاداستر مورد توجه است، گفت: در کشور ما در سال 1351 با تصویب ماده 156 قانون ثبت تثبیت مالکیت های حقوقی مورد توجه قرار گرفت اما چندان اقدامی در مورد آن صورت نپذیرفت.
وی خاطرنشان کرد: طبیعی است که با افزایش جمعیت و محدودیت عرصه ها و نیاز جدی بشر باید برای استفاده بهینه زمین با استفاده از سازوکارهای مناسب قدم های جدی برداریم.
معاون رییس قوه قضاییه  با تاکید بر اینکه چهارشنبه هفته گذشته قانون جامع حدنگار به تایید شورای نگهبان رسید، اظهار داشت: با پیگیری های خوب مجلس و کمک دولت ایراداتی که در رابطه با قانون جامعه حدنگار (کاداستر) بود برطرف شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :