آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 69999
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1393 11:34
تعداد بازدید : 1261

اجرای معافیت مالیاتی دانش بنیان ها از سال آینده

دبیر کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت:معافیت مالیاتی درسال مالی 93 برای شرکت های دانش بنیان داخل وخارج پارک های علم و فناوری اجرا می شود.

ایرنا - حمدحسین صاحبکار در نشست بررسی معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان در سال مالی 93 که با حضور روسای پارک های علم و فناوری در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزارشد، افزود: بر اساس ماده 47 قانون برنامه چهارم توسعه، واحدهای پژوهش و فناوری و مهندسی مستقر در پارک های علم و فناوری، مشمول مزایای مناطق آزاد از جمله معافیت های مالیاتی بوده اند که این موضوع در متن ماده 9 قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان تکرار شده است.
وی با بیان مشکلات موجود درمسیر اجرای ماده 9قانون گفت: باید تمام تلاش همه دستگاه های مرتبط بر اجرای معافیت های مالیاتی واحدهای پژوهش و فناوری و مهندسی داخل پارک های علم و فناوری متمرکز شود و سازمان امور مالیاتی نیز آمادگی خود را برای حل مشکلات اعلام کرده است.
دبیر کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان افزود: در ماده سه قانون نیز معافیت های مالیاتی برای شرکت های دانش بنیان تعیین شده است که عمدتا برای شرکت های خارج از پارک های علم و فناوری
 اعمال می شود.
وی با بیان لزوم اجرای متوازن همه مفاد قانون گفت: باید بین فرآیندهای اجرایی ماده 9 قانون و ماده سه قانون، هماهنگی وجود داشته باشد که به این منظوردستورالعمل های لازم تهیه شده که روی سامانه Daneshbonyan.ir به صورت عمومی اطلاع رسانی شده است و همه شرکت ها می توانند به این سایت مراجعه کنند.
صاحبکار افزود: تمام تلاش ما این است که فرآیندها بصورت غیرمتمرکز ولی هماهنگ انجام شود و تا حد امکان از توان و تجربه چندین ساله پارک های علم و فناوری در فرآیند اجرای معافیت های مالیاتی استفاده شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :