آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 70006
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1393 11:40
تعداد بازدید : 1259

ساعت های هوشمند ساعت سازان سوییس را تهدید می کند

از زمانی که شرکت های تولیدکننده گوشی اقدام به ساخت ساعت هوشمند کردند، کم کم شرکت های معروف سازنده ساعت اعلام کردند که میزان فروش ساعت های شان کاهش یافته است و بنابراین تولید ساعت های هوشمند تهدیدی جدی برای تولیدکنندگان ساعت در دنیاست. در این میان ساعت سازان سوییسی به عرصه ساخت ساعت های هوشمند روی آورده اند تا سهم و درآمد خود را در این میان افزایش دهند.

فناوران- بر این اساس مدیرعامل سواچ پس از تغییر موضع خود، ورود این کمپانی به عرصه ساخت ساعت های هوشمند را اعلام و از اولین ساعت هوشمند سواچ رونمایی کرد.
ساعت هوشمند سواچ با نام Swatch Touch Zero One ویژه استفاده در بازی والیبال ساحلی معرفی کرد که قابلیت های جالبی دارد. با توجه به اینکه این ساعت هوشمند برای بازی والیبال ساحلی توسعه یافته، از این رو قادر است انواع ضربات از جمله ضربات با شدت کم و زیاد را تشخیص دهد. ساعت هوشمند سواچ قادر است با بهره گیری از سنسور گام شمار قدم های کاربران را بشمارد. همچنین این ساعت هوشمند مسافت طی شده را نیز محاسبه می کند. سواچ با بهره گیری از یک اپلیکیشن که برای استفاده در گوشی های هوشمند توسعه یافته، داده های ثبت شده توسط ساعت هوشمند را محاسبه کرده و نتیجه را روی صفحه برای کاربر نمایش می دهد. Touch Zero سواچ قادر است مهارت کاربر را در بازی والیبال سنجیده و در قالب اعدادی به وی نمایش دهد. با استفاده از نمودارهای ترسیم شده توسط اپلیکیشن در بازه های زمانی چند ماهه، کاربران می توانند فعالیت بدنی خود را در قالب میزان کالری سوخته شده مشاهده کنند.
در ساعت هوشمند سواچ خبری از دریافت اعلانیه های ایمیل و پیام های دریافتی نیست، چراکه به اعتقاد سوییسی ها این قابلیت ها را می توان در گوشی هوشمند نیز مورد استفاده قرار داد. از جمله ویژگی های ظاهری این ساعت می توان به صفحه نمایش خمیده، نور پس زمینه و شش نوع نمایش زمان اشاره کرد. اما در مورد باتری، سواچ عمر باتری چند ماهه را بدون نیاز به شارژ در محصول خود تضمین می کند. بصورت پیش فرض سه برنامه مرتبط با بازی والیبال در این ساعت هوشمند وجود دارد که با استفاده از اپلیکیشن این ساعت می توان سایر برنامه ها را نیز دانلود و مورد استفاده قرار داد.
از سوی دیگر سه کمپانی Mondaine، Alpina  و Fredrique Constant از برنامه خود برای تولید ساعت های هوشمند پرده برداشتند.
ساعت های هوشمند این کمپانی ها از پلات فورم MotionX بهره خواهند برد و از این رو شاهد قرار گرفتن قابلیت های ساعت های هوشمند در نمونه های کلاسیک خواهیم بود.
MotionX یک پلات فورم کامل برای استفاده در ساعت ها و دستبندهای هوشمند است که امکان بهره گیری از انواع سنسورها را فراهم می کند. از جمله قابلیت هایی که با استفاده از این پلات فورم به گجت پوشیدنی اضافه می شود ثبت فعالیت های بدنی کاربر در کنار ثبت خواب و همچنین بهره گیری از انواع سنسورها است. MotionX امکان استفاده از ظاهر ساعت های آنالوگ را در اختیار تولیدکنندگان قرار می دهد و همچنین می توان با استفاده از این پلات فورم، ساعت یا دستبند هوشمند مورد نظر را با استفاده از اپلیکیشن های توسعه یافته برای آندرویید و iOS به گوشی هوشمند وصل کرد. به روشنی می توان دید که در دنیای ساعت های هوشمند فاصله عمیقی در حال شکل گیری بین تولیدکنندگان است. کمپانی های ساعت سازی سوییسی بیشتر سعی دارند قابلیت های هوشمند را وارد ساعت های هوشمند کنند، در حالی که کمپانی هایی نظیر اپل و گوگل در حال توسعه پلات فورم هایی مشابه گوشی های هوشمند هستند.  
MMT کمپانی سوییسی-آمریکایی توسعه دهنده پلات فورم MotionX است. این کمپانی اعلام کرده که بیش از ۱۰ ساعت هوشمند مبتنی بر پلتفرم MotionX در سال ۲۰۱۵ عرضه خواهد شد. این کمپانی اعلام کرده علاوه بر سه کمپانی مورد نظر، سایر ساعت ساز های سوییسی نیز وارد حوزه ساخت ساعت های هوشمند خواهند شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :