آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 70012
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1393 11:46
تعداد بازدید : 1232

فناوری ایرانی «آریاگیت» برگزیده جشنواره خوارزمی شد

محصول آریاگیت شرکت خدمات انفورماتیک در بیست و هشتمین جشنواره خوارزمی به عنوان طرح برگزیده برای دریافت جایزه انتخاب شد.

روابط عمومی خدمات انفورماتیک - با تلاش متخصصان مدیریت تحقیقات و پشتیبانی فنی شبکه شرکت خدمات انفورماتیک ، "آریاگیت "در میان 537 طرح ارایه شده در جشنواره بین المللی خوارزمی ، توانست رتبه سوم را به خود اختصاص دهد و تنها شرکتی باشد که با 16 سال سابقه تحقیق و توسعه، در سه دوره مختلف قادر به کسب عنوان برتر در حوزه پژوهش‎های توسعه‎ای شده است. 
امکان برقراری ارتباط شبکه با فناوری های  مختلف از جمله مخابرات ماهواره ای پر سرعت و  امکان ارتباط با ابر مخابراتی را به کاربر ارایه می کند. همچنین طراحی ماجولار این دستگاه موجب می شود تا کاربران با توجه به نیاز و نوع کاربرد خود اقدام به انتخاب سخت افزار و نرم افزار مورد نیاز خود کنند و از این راه بتوانند هزینه های خود را به خوبی کنترل کند.
بر اساس این گزارش چهارچوب نرم افزاری بازی که این دستگاه در اختیار کاربر قرار می دهد امکان وارد کردن و اجرای نرم افزارهای نوشته شده توسط کاربر را در داخل دستگاه می دهد و از این راه بستر ایده آلی را برای نوآوری باز در اختیار بهره برداران از این دستاورد  قرار می دهد.
 از آنجا که این دستگاه ویژگی های متنوعی از جمله امنیت بومی را به طور یک جا ارایه می کند،  استفاده از آن در شعب بانکی و دیگر ادارات حساس، علاوه بر صرفه جویی در هزینه های ارزی، موسسات را از اجبار به خرید تجهیزات متنوع شبکه آزاد می کند و از این راه میلیون ها دلار صرفه جویی ارزی را به ارمغان می آورد.
 اهمیت این موفقیت زمانی آشکار می شود که بسیاری از تحولاتی که هم اکنون در قالب الکترونیکی شدن شبکه بانکی از آنها یاد می شود بدون وجود ابزار ارتباطی همچون "آریاگیت" که قادر باشد به  طور مستمر و با ضریب امنیتی بالا به انتقال حجم روز افزون  داده های بانکی کمک کند میسر نمی شد. 
این در حالی است که پیش از این نیز این شرکت در حوزه بومی سازی و به روز رسانی این فناوری با کسب گواهی در حوزه فناوری ارتباطات ماهواره‎ای از موسسه بین المللی  SATLABS ( وابسته به آژانس فضایی اروپا ) توانست ایران را در زمره معدود کشورهای دارنده این فناوری قراردهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :