آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 70021
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1393 11:53
تعداد بازدید : 1388

گوگل از طرح اولیه ساختمان جدید خود رونمایی کرد

گوگل که قصد گسترش ساختمان های خود در مانتین ویوی کالیفرنیا را دارد، به تازگی طرح های اولیه ساختمان جدیدش را رونمایی کرده که بسیار شبیه به معماری ساختمان ها در فیلم های علمی-تخیلی است.

CNet- در حال حاضر درخواست موافقت با ساخت مقر جدید گوگل، به شورای شهر مانتین ویو ابلاغ شده است. گوگل که هم اکنون با پروژه های بلندپروازانه خودروهای بدون سرنشین و بالون های اینترنتی اش مطرح شده است، قصد دارد در چهار سمت مانتین ویو ساختمان بسازد. این ساختمان ها ویژگی های منحصر به فردی دارند؛ منعطفند و قطعات آن قابل حمل هستند تا این شرکت بتواند در پروژه های مختلف آن را سازمان دهی کند. این در حالی است که گوگل در حال حاضر ۶۵۰ هزار متر مربع زمین در منطقه مانتن ویو دارد؛ منطقه اي كه گوگل از ۱۵ سال پيش در نظر داشت ساختمان جديد خود را در آن بنا كند.
گوگل در پستی در وبلاگش نوشته: ایده پشت ماجرا ساده است. به جای ساخت سازه های بتنی غیر قابل حرکت، از اجزای سبک استفاده می کنیم تا بتوانیم سازه های ساختمان را به آسانی حرکت دهیم. به همین منظور روی ساخت محصولات جدید در این زمینه سرمایه گذاری کردیم. برای مثال فضای مورد نیاز خودروهای بدون راننده ما با فضای مورد نیاز مهندسان موتور جست وجو بسیار متفاوت است. سایبان های شفاف و بزرگ محیط پیرامون را پوشش داده و وضعیت تهویه فضای داخلی را از نظر عبور نور و هوا کنترل می کند. ایجاد درختان، فضای سبز، کافی شاپ ها و مسیر دوچرخه سواری در اطراف ساختمان ها با این هدف تعبیه شده اند که مرز بین فضای مصنوعی و طبیعی کم رنگ تر شود.
گوگل همچنین اعلام کرده: البته نگاه ما در این پروژه فراتر از فضای شرکت است و در نظر داریم تا اجتماعات محلی دیگری را هم درگیر کنیم. از این رو به دنبال افزودن پیست های دوچرخه سواری و ایجاد فرصت های تجاری نظیر احداث رستوران برای شکل گیری کسب و کارهای محلی هستیم. سعی ما این است که یک فضای کاری منحصر به فرد بسازیم که شور زندگی در آن برقرار باشد. ضمن اینکه نهایت تلاش خود را خواهیم کرد که در تامین انرژی این محیط از روش های مقرون به صرفه استفاده کنیم. به این منظور در توافق اخیر خود منظور کرده ایم که بخشی از انرژی مصرفی خود را از طریق منابع انرژی تجدیدپذیر بایشور کارولینای شمالی تامین کنیم.
گفتنی است شرکتی که ایده ساخت مشعل المپیک لندن را داده است از ایده پردازان مقر جدید گوگل است.
ساختمان جديد كه از نظر معماري كاملا نوآورانه است، گنجايش ۱۰ هزار كارمند جديد را خواهد داشت. اين ساختمان ساختاري بلوكي مانند خواهد داشت كه مي توان آنها را حركت داده و فضاي مورد نياز تيم هاي مختلف را براي اجراي پروژه هاي شان فراهم كرد. به اين شكل مساحت زيادي به فضاي باز دفتر مركزي افزوده خواهد شد.
خيمه هاي بزرگ و شفاف برفراز ساختمان ها نور را به درون ساختمان ها هدايت كرده و فضاي خارجي نيز با بافت هاي گياهي، چمن و درختان و مسيرهاي دوچرخه سواري، آراسته خواهد شد. در ساخت اين بنا از  شيشه بيشتر از بتن استفاده خواهد شد و طراحي فضاي داخلي ساختمان نيز نوآفريني در فضاي كاري خواهد بود، به شكلي كه مطابق با بهره برداري از تكنولوژي هاي جديدي مانند روبات-جرثقيل ها باشد.البته افرادی هم وجود دارند که با این طرح مخالفند. به عقیده عضو سابق انجمن شهرداری این منطقه، حفظ تنوع در در بافت شهری موضوع مهمی است و در صورتی که گوگل بخواهد دفتر جدید خود را در آن جا بسازد، به این دلیل که فضای بسیار زیادی را اشغال می کند، قسمت زیادی از بافت شهری به بافت اداری تبدیل خواهد شد.
 تا به حال مرسوم بود که شرکت هایی که در عرصه فناوری کار می کنند از جمله اپل، گوگل، سامسونگ و ان ویدیا، ساختمان های موجود را خریداری می کردند و در آنجا مشغول به کار می شدند. اما در سال های اخیر شاهد پدیده جدید طراحی و ساخت سازه هایی هستیم که منعکس کننده فلسفه هر کدام از این شرکت ها هستند.
برای مثال، محیط کار جدید اپل کم و بیش فضای بسته ای را برای کارمندان مهیا می کند که گویای ماهیت رازآلود این شرکت است و در مقابل ساختمان پیشنهادی گوگل را داریم که فضای بسیار بازی دارد.
اين ساختمان ساختاري بلوكي مانند خواهد داشت كه مي توان آنها را حركت داده و فضاي مورد نياز تيم هاي مختلف را براي اجراي پروژه هاي شان فراهم كرد. به اين شكل مساحت زيادي به فضاي باز دفتر مركزي افزوده خواهد شد


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :